Günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Yazılar Bilgiler Bölümünden Günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Asker
  Üye
  Reklam

  Günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

  Reklam  Günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

  Forum Alev
  günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir


  Paylaş

 2. HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

  Reklam  günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir
  Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

  Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

  Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

  İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

  Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

  Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir. 3. Ziyaretçi
  sağolun çok yardımcı oldunuz+ Yorum Gönder
yardımlaşma kurumlarımız nelerdir,  yardımlaşma kurumları,  yardımlaşma kurumlarımız,  Yardım kurumları,  yardimlasma kurumlari
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi