günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Yazılar Bilgiler Bölümünden günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Asker
  Üye
  Reklam

  günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

  Reklam
 2. HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir

  Reklam  günümüzdeki yardımlaşma kurumları nelerdir
  Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

  Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

  Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

  İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

  Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

  Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir. 3. Ziyaretçi
  sağolun çok yardımcı oldunuz+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yardımlaşma kurumları,  yardımlaşma kurumlarımız nelerdir,  yardımlaşma kurumlarımız,  yardimlasma kurumlari,  Yardım kurumları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi