Wordpress Trackback lerini kontrol altına alın

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Wordpress Bölümünden Wordpress Trackback lerini kontrol altına alın ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Wordpress Trackback lerini kontrol altına alın

  Reklam  Wordpress Trackback lerini kontrol altına alın

  Forum Alev
  Wordpress’de blog yazan bir çok yazar, spam yorumlardan şikayetçidir. Bu gerçekten sağlam bir plugin Eğer wordpress blogunuz trackback ve pingback lere açıksa, sizin yazınızdan alıntı yapan yazarların, alıntı yaptığına dair bir uyarısı trackback olarak yazdığınız konunun altına yorum olarak düşer. Yani kişi, sizin yazınıza, kendi web sayfasından link vermiş demektir. Ancak kötü niyetli spamciler bu trackback sistemini taklit ederek, wordpress blogunuza spam atakları düzenleyebiliyorlar. Trackback Validator’un hüneri burada devreye giriyor.

  Eğer yazdığınız içeriğe düşen trackbackin kaynağında sizin yazdığınız konunun linki mevcutsa sorun yok, ama eğer spam amaçlı bir trackback ile karşı karşıyaysanız, Trackback Validator, gelen trackbacki kontrol ediyor ve eğer gelen trackbackin kaynağında, konunuza link bulunmuyorsa bunu spam olarak işaretliyor ve yorum yayınlanmıyor.
  Eğer spam yorumlar ile başınız fazlasıyla dertteyse oldukça yararlı olabilecek bir eklenti Trackback Validator. İndirmek için buraya.


  Alıntı
 2. 2
  vdemir
  Yeni Üye

  --->: Wordpress Trackback lerini kontrol altına alın

  Reklam  Wordpress Trackback lerini kontrol altına alma paylaşım için teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi