Web tasarımcılarının bilmesi gereken 5 şey!

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Webmaster Genel Bölümünden Web tasarımcılarının bilmesi gereken 5 şey! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MUSTAFA
  Usta Üye
  Reklam

  Web tasarımcılarının bilmesi gereken 5 şey!

  Reklam  Web tasarımcılarının bilmesi gereken 5 şey!

  Forum Alev
  Gerçekten iyi bir web tasarımcısı olmak mı istiyorsunuz? Ya da öyle olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bana kalırsa, açıklayacağım 5 seyi karşılıyorsanız iyi bir web tasarımcısısınıiz diyebilirim.

  1. Birden fazla browser'da yaptığınız web sitesini test edin
  Birçok web tasarımcısı Windows için explorer'da test yapmayı yeterli görmektedir. Fakat bu yanlış, onların ziyaretçi kaybetmesine neden olabilir. Web sitenizi hem Macintosh hem de PC üzerinde ayrı ayrı test etmeniz önemlidir. Internet Explorer 6, Mozilla Firefox ve Opera'yi PC'de ve Safari ve Firefox'u Macintosh'ta kullanabilirsiniz. Mac'lerde Internet Explorer, uzun süreden beri Microsoft tarafından desteklenmemektedir. Iyi bir test, bugünün CSS kodlarıyla size mükemmel sonucu verebilir.

  2. CSS yol almanizı kolaylaştıracaktır
  Bu konuda hiçbir kuskunuz olmasın. İyi bir web tasarım geliştiricisi olmak istiyorsanız Cascading Style Sheets (CSS) bilmeniz ve web sitenize profesyonelce uygulayabilmeniz gereklidir. Web sitenizin bütün kontrolünü bu yolla yapabilir, kodlamalar doğru ise bütün browser'larda harika çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  CSS kodlaması, sitenizi yeniden dizayn etmek istediginizde web sitenize esneklik sağlayacaktır.

  3. Bütün kodlamalari kendiniz yapın
  Dreamweaver ve Frontpage kullanmamalisiniz. Yeni baslayanlar için tavsiye edilebilir fakat profesyonelseniz gerek duymamalısınız.

  Bu tip editörler, kisa vadeli çalışmalarda işe yarayabilir fakat otomatik yaratılan kodlar, web sitenizin bütün browser'larda düzgün çalışmasını engelleyecektir. Maksimum kontrol için, kodlamaları her zaman sizin yapmanız, testleri ihmal etmemeniz gerekir.

  4. JavaScript hatalarını ayıklamak için Mozilla Firefox kullanın.
  Internet Explorer'da çıkan hata mesajları gerçekten sinir bozucudur.Emeğinizin karşılığını alamamak, zaman kaybetmenize de yol açabilir. Ayrıca bu hata mesajları yanlışın nerede olduğu konusunda size fikir vermez.

  JavaScript geliştirmede size yardımcı olacak bir browser varsa, o kesinlikle Firefox'tur. JavaScript konsolu, scriptlerinizi test etmenizi sağlayacak mükemmel bir yardımcıdır.

  5. Internet Explorer ve Firefox'un her ikisi içinde web gelistirme araçları
  Bu araçlar size çok yardımcı olacaktır, çünkü hata ayıklama araçları ile güçlendirilmiş ve kısayol tuşlarinin kolay kullanımı sayesinde size zaman kazandıracaktır.

  Bunlardan birisi FireFox için kullanilan: chrispederick.com

  Internet Explorer içinde bir tane mevcut: www.microsoft.com

  Gerçekten bu araçlara ihtiyacınız olacak,
  Web sitelerinde gerekli bilgiler verilmis, incelemenizi önemle tavsiye ederim! Böylece, simdi iyi bir web tasarimcisi olabilmek için ihtiyacınız olanları öğrendiniz.

  Tavsite ettigim araçlari indirip kullanmayı veya en azından denemeyi ihmal etmeyin! Zaman kazanmanizda size yardimci olacaklar.

  CSS konusunda 5 yıllIk birikimiyle Hilco van der Meer'in sitesinde CSS hakkında geniş kaynaklara ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için HowToMasterCSS.com web sitesini ziyaret edin:
 2. Alev
  Özel Üye

  Web tasarımcılarının bilmesi gereken 5 şey! Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi