+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Gurur ve Önyargı (jane austen) Kitap özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Hakan
  Özel Üye


  Gurur ve Önyargı (jane austen) Kitap özeti

  Gurur ve Önyargı (jane austen) Kitap özeti Forum Alev
  Gurur ve Önyargı (jane austen)

  Ölümsüz aşkın ve yanlış anlaşılmadan doğan karmaşaların anlatıldığı bu klasik yapıtta, hikaye, 18. yüzyıl sonlarında, sınıf bilincinin hakim olduğu İngiltere’de geçer.

  Beş kız kardeş olan Bennet’lar - Elizabeth veya Lizzie, Jane, Lydia, Mary ve Kitty, annelerinin iyi bir koca bulup geleceklerini güvence altına alma hayalleriyle büyütülmüşlerdir. Fakat, neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth, kendisine düşkün olan babasının da desteğiyle hayatını daha farklı ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır. Zengin damat adayı Bay Bingley’nin yakındaki malikaneye taşınmasıyla Bennet ailesini bir telaş sarar. Bu genç ve soylu delikanlının seçkin Londra çevresi ile askerlerden oluşan arkadaş grubu göz önüne alındığında, Bennet kardeşler için uygun bir eş bulmak zor olmayacaktır. Sakin ve güzel olan en büyük kız kardeş Jane, Bay Bingley’nin kalbini kazanmak üzere harekete geçer. Lizzie’nin ise yakışıklı -ancak sonradan anlayacağı üzere ukala- Bay Darcy ile tanışmasından sonra karşı cinslerin savaşı başlar.

 2. Alev
  Özel Üye

  Gurur ve Önyargı (jane austen) Kitap özeti Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
gurur ve önyargı kitap özeti,  jane austen gurur ve önyargı kitap özeti,  gurur ve önyargı özet,  gurur ve önyargı kitabının özeti,  Gurur ve önyargı özeti
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi