Unutkanlığa İyi Gelen şeyler Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Unutkanlığa İyi Gelen şeyler Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Unutkanlığa İyi Gelen şeyler Nelerdir

 2. 2
  Ecrin
  Bayan Üye

  Cevap: Unutkanlığa İyi Gelen şeyler Nelerdir


  * Ceviz : Her gün bol miktarda ceviz yenilmesi, hafızayı canlı tutmaktadır. Görüntü olarak da beyne benzeyen ceviz, konsantrasyon güçlüğü için etkilidir.

  * Kırmızı biber : İçerdiği bolca C vitamini sayesinde, uyarıcı etki göstermektedir. Özellikle acı olanı tercih edilmelidir. Dimağı kuvvetlendirici olmasının yanı sıra, soğuk algınlığına da iyi gelir.

  * Üzüm : Özellikle kurutulmuş üzüm dimağı kuvvetlendirir. Sınav dönemlerinde öğrenciler için, bulunmaz bir besin kaynağıdır. Unutkanlık için her gün yenilmelidir.

  * Soğan : Sarımsak gibi, kan dolaşımını sağlayıcı ve kanı temizleyici etkiye sahiptir. Damarda tıkanıklık yapan maddelerin fonksiyonlarına engel olur. Beyinsel faaliyetleri artırır. Zihin yorgunluğuna iyi gelen soğan, adeta C vitamini deposudur. Mikroplara karşı vücut direncini artırır, damar sertliği, grip, astım ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı vücudu korur. Böbreklerde taş ve kumların düşürülmesinde de önemli rol oynar.

  * Buğday : Buğday unu; konsantrasyon bozuklukları ve ilgisizlik gibi durumlarda, dikkat eksikliğinde öğrencilerin yardımcısı olarak düşünülebilir. İçerdiği E vitamini sayesinde de hücrelerin yenilenmesinde rol oynar ve birçok minarelleri de içermektedir (B1, Ca, Mg, F, K, Fe, Zn, fosfatlar, vb.).

  * Biberiye : Dolaşım sistemini düzenleyici ve zihin açıcı etkisi bulunuyor.

  * Karanfil : Çay gibi demlenip tatlandırılarak içildiğinde hafızayı kuvvetlendiriyor, zihni açıcı ve unutkanlığı geçirici etli gösteriyor. Bu çay, kalp çarpıntısına iyi geliyor. Ayrıca, dişleri kuvvetlendirici etkisi de var.

  * Ahududu : Bahçelerde yetiştirilebilen bir bitki olup, insana zindelik verir. Zihinsel yorgunluğu giderir.

  * Kereviz : Unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir, idrar sökücü özelliği var. B vitamini, demir ve kireç içeren kereviz, böbrek taş ve kumlarının düşürülmesine yardım eder, kan ve süt yapar, karaciğeri temizler. Şeker, yüksek tansiyon ve romatizma için de faydalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi