Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerini Kullanarak Bir öykü Yazınız

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerini Kullanarak Bir öykü Yazınız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Ziyaretçi

  Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerini Kullanarak Bir öykü Yazınız
  Paylaş

 2. Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Su Buz Buhar Kar Yağmur Sözcüklerinin Geçtiği Bir öykü Yazınız

  Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, cinler cirit oynarken, eski harman içinde...bulutlar kendi aralarında sohbete koyulmuş diğer taraf da duran sinirli bulut onları için için kıskanmış. O kadar sinirlenmişki şimşek çaktırıp yağmur yağdırmış.yağmur nasıl mı oluşur?

  Yeryüzünde buharlaşarak yükselen su buharının atmosferin üst katmanlarında soğuk hava ile karşılaşması ve yoğunlaşması sonucu yağmur oluşur.Her yağmur damlacığı bir toz zerresini etrafında toplanarak damlalar halinde yer çekiminin etkisinde yere doğru serbest düşme hareketi yapar.

  gökyüzü işte bu soğuk havayı fırsat bilip kar da peşinden yağmaya başlamış kar nasıl mı olur?

  Kar, bulutlan oluşturan minicik su tanelerinin çok soğuk hava ile karşılaşması sonucu, çok ince buz parçalarına dönüşmesidir. Bu, o kadar çabuk olmuştur ki, su tanesi yağmur olamadan kara dönüşmüştür. Aslında kış mevsiminde bulutlar hemen her zaman, havadan da hafif olan minik buz parçacıkları içerirler. Ama kar yağması için belli etkenlerin bir araya gelmesi gerekir. Bu etkenler, düşük ısı ve hava akımlarıdır, işte bu ortam, buz parçacıklarının birleşerek kar seklinde yağmasına yol açar.

  böylelikle kar yağmış.gökyüzünde o gün her şey karışmış bir sinirli bulutun her şeyi karıştırması bir farklı ortam yaratmış sonra konuşan bulutlar sinirli bulutun yanına gitmiş o bulutuda içine almışlar.sinirli bulutun asabiyeti bir anda bitmiş derken karda bitmiş yağmurda bitmiş çok güzel bir gökkuşağı çıkmış her yer rengarenge bulanmış.
 3. Ziyaretçi
  güzell süper ne güzel bi ödevime yaradı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi