+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Söyleşi örneği Kısa ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Ziyaretçi

  Söyleşi örneği Kısa

 2. Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap:
  Kısaca Bir Söyleşi Örneği

  Hoş görür olmak ne demektir? Hoş görür olmak, düşüncelere, " Boş ver" diye aldırış etmemek değildir. Böyle bir ilgisizlik insana yakışmaz. Hoş görür olmak, bize seslenen kimsenin söylediklerini bir takim ön yargılara dayanarak tartışmadan geri çevirmek değil, söylenenleri dikkatle dinleyip tarafsız bir görüşle inceledikten sonra yargıya varmaktır.
  Başkasının düşüncelerini incelemeden neden geri çevirelim? Neden bu düşünceleri küçümse*meyle karşılayalım? Onları savunmak olanak dişi midir? Biraz olsun gerçek payı yok mudur bu sözler*de? Bize bunları söyleyen hiç mi kafa yormadı acaba?
  İnsanların beğenileri birbirine uymaz. O belki kırmızıdan hoşlanır, siz yeşili seviyorsunuzdur. O belki Wagner'in müziğini beğeniyor, siz Mozart'ı yeğliyorsunuzdur.. Beğenileri sizinkine uymuyor diye, onu beğenisizlikle, kabalıkla mı suçlayacaksınız? Ona kızacak mısınız? Onun da sizin de beğendiğiniz şeyleri yansız olarak değerlendirmelisiniz.
  İşte düşünce alanında da böyledir. Bütün düşünceleri ve varsayımları bize göre ve bazı yönleriyle savunmak olanağı vardır. Bunun için size seslenen kimsenin düşüncelerini öyle anlayıp dinlemeden geri çevirmeye kalkışmayınız. Onları inceleyiniz. Bakalım ne yenilikler bulacaksınız. Doğal olarak, bütün insanların düşüncelerinde olduğu gibi, iyi ve kötü yönler görecek, doğru ve yanlış noktalar bula*caksınız.
  Öyleyse doğru bulduklarınızı açıkça belirtiniz, geri kalanları da güler yüzle tartışınız. Kanıtlarınızı ortaya koyunuz; fakat karşı tarafın kanıtlarını da dinleyiniz. Mantık kurallarına uyarak yargılayınız, duygularınıza kapılarak değil. Konuşma, tartışma alanında, bundan başka her türlü kural dürüstlüğe aykırıdır.

  Raymond de Saint LAURENT
 3. Ziyaretçi
  Örneklerinizden dolayı sizlere teşekkür ederim Hakan bey ne zorluklarla bu konuyu hazırlamışsınızdır 4. Ziyaretçi
  Çok Teşekkürler Süper Bir Söyleşi : =))

 5. Ziyaretçi
  çok güzel bir söyleşi olmuş tebrik ederim. çok begendim.

 6. Ziyaretçi
  beni bu ödevden kurtaran insan teşekkür sanaaaa...

 7. Ziyaretçi
  ellerinize sağlık tek kelime ile mükemmel

 8. Ziyaretçi
  teşekkürler gerçekten çok güzel bir söyleşi (sohbet) örneği emeği geçenlere teşekkürler,Raymond de Saint LAURENT'in diğer yazılarınıda okumak isterim.

 9. Ziyaretçi
  Çok iyi çok sağolun 100 aldım preformans notundan

 10. Ziyaretçi
  Saolun sizin sshenizde ödevimi ysptım

 11. Ziyaretçi

  Saolun sizin sahenizde ödevimi yaptım

 12. Ziyaretçi
  Teşekkürler çok işime yaradı 100 alıcam çok sağolun :-D

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
söyleşi örnekleri,  söyleşi örnekleri kısa,  kısa söyleşi örnekleri,  soylesi ornekleri,  söyleşi örneği
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi