+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bir vatandaş olarak devlete karşı görevlerimiz nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Ziyaretçi

  Bir vatandaş olarak devlete karşı görevlerimiz nelerdir

 2. Suskun Karizma
  Özel Üye

  Cevap: Vatandaş olarak devlete karşı sorumluluklarımız nelerdir

  Bir vatandaş olarak devlete karşı görevlerimiz nelerdir

  Vatandaş olarak devlete karşı sorumluluklarımız;

  -Seçme ve seçilme hakkı.

  -Kanunlara uymak

  -Vergi vermek.

  -Askerlik yapmak.

  1.Seçme ve seçilme hakkı:

  Kendi içimizden en nitelikli, en becerikli, bilgili,ahlâklı kişiyi belirleyebilmek ve ilerleyebilmek için bu görevimizi yerinegetiririz.18 yaşını dolduranlar seçime katılabilirler.Sadece er ve erbaşlar ileaskerî öğrenciler ve hükümlüler oy kullanamazlar.

  2.Kanunlara uymak:

  Toplum huzuru ve barışının sağlanabilmesi, hak veözgürlüklerin korunabilmesi, devlet otoritesinin ve devamlılığınınsağlanabilmesi için bu şarttır.

  3.Vergi vermek:

  Vergi: devletin vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmekiçin, gelirine göre vatandaşından aldığı belirli bir miktar paradır.
  Daha iyi şartlarda yaşamak, daha iyi hizmetlerle karşılaşabilmek istiyorsakvergimizi düzenli olarak vermek zorundayız.

  4.Askerlik yapmak:

  Devletin varlığını devam ettirebilmesi için, kendisineyönelik tehlikelere karşı hazır olabilmesi için ordu oluşturulur.Biz de zamanıgeldiğinde ordumuza faydalı olabilmek için temel bilgileri askerlik bilgileriniöğrenmeliyiz. 20 yaşını dolduran her Türk erkeği askerlik yapar.
 3. Ziyaretçi
  bu ödevi öğretmene ben yazdım diye kakalıyacağım.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
devlete karşı görevlerimiz,  vatandaş olarak devlete karşı görevlerimiz nelerdir,  vatandaşın devlete karşı görevleri nelerdir,  vatandaş olarak görev ve sorumluluklarımız nelerdir,  vatandas olarak gorev ve sorumluluklarimiz
5 üzerinden 3.50 | Toplam : 2 kişi