Yardımlaşma kurumlarını güçlendirmek için neler yapılabilir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yardımlaşma kurumlarını güçlendirmek için neler yapılabilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yardımlaşma kurumlarını güçlendirmek için neler yapılabilir

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: Yardımlaşma kurumlarını güçlendirmek için neler yapılabilir

  yardım kuruluşlarına destek

  asal olan sivil toplum örgütleri var, yardım toplayıp yardıma ihtiyacı olan çocuklar ve okullar için kuruluyor. Veya hayvan haklarını savunuyor vs.

  Daha büyük çapta insani yardım kuruluşları var onlarda ikiye ayrılıyor, dolandırıcı olanlar gerçekten yardımcı olmaya çalışanlar. Uluslararası statüye sahip olma gibi özellikleri var.

  Yardım kurluşlarının iki önemli ihtiyacı vardır bence. İlk olarak yardım yapılacak insanlara ulaşmak. İkinci olarak yardım yapabilecek insanlar bulmak ve bu yardımın ulaşabileceğini sağlamak.

  Ve bu iki aşama arasında resmi banka hesapları, anlaşmalı kurumlar (yardım ürünleri temini) ve lojistik gibi iyi bir organizasyon olması gerekir.

  Dönelim iki önemli ihtiyaca bu ihtiyaçlardan ilki yardıma gerçekten muhtaç insanları bulmak. Ve yapılacak yardımın o insanların anlık olmayan geleceğe yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilir olmasına özen göstermek.


  İkinci konu ise diğer bu yardımı yapabilecek insanları bulup teşvik etmek. Bu konuda en etkili yol basın ve yayın gibi iletişim kanallarıdır. Ve malesef ki ulusal basın yayın hatta cep telefonu operatörleri sadece büyük organizasyonlara destek vermektedirler. Bu yüzden yerel basın daha kolay bir kapsamdır.

  Ve yardım yapan insanlara dönüp teşekkür edebilmek+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi