Anne ve babanın 11 yaşınadaki cocuğuna karsı gün boyunca yaptıgı sorumluluklar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Anne ve babanın 11 yaşınadaki cocuğuna karsı gün boyunca yaptıgı sorumluluklar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Anne ve babanın 11 yaşınadaki cocuğuna karsı gün boyunca yaptıgı sorumluluklar

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: anne babanın çocuğuna sorumlulukları

  ANNE ve babanın doğan yavrularına karşı olan sorumluluklarının en önemlileri doğumdan sonra başlamaktadır. Doğan yavrunun sağlıklı olarak büyütülmesi ve topluma yük olmayacak biçimde gelişmesi ve yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu, hem yavruya hem de topluma karşı bir görevdir.
  Doğan yavru yeterince beslenmelidir. Özellikle çocukluğunda gelişme, sırasında gerekli besinleri alabilmelidir. Zekânın gelişimi genellikle ilk yıllarda tamamlanmaktadır. Bu devrede yeterli besin maddelerini alamayan çocuğun zekâ gelişimi yavaşlayabilir. Yeterli bir eğitim artık günümüzün vazgeçilmez bir koşuludur. Çocukların özellikle korunabilecekleri hastalıklar nedeniyle ölmeleri toplum için büyük bir yüktür. Çünkü anne tükenme pahasına onu doğurmuştur. Ayrıca toplum kaynaklarını seferber etmiştir. Bu çocuğun sağlıklı olarak yetişmesini sağlayacak bütün önlemleri almak gerekmektedir. Çağdaş tıp, aşı ve benzeri yöntemlerle artık korunabilir hastalıklardan ölümlerin azaltılabilmesi için bütün önlemleri almış bulunmaktadır.
  Sağlıklı bir nesil yetiştirmenin etkin bir nüfus plânlaması ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi