Sıfır faizli hayvancılık kredisi devam edecek

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sıfır faizli hayvancılık kredisi devam edecek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sıfır faizli hayvancılık kredisi devam edecek
  Soru: Esnaf ve çiftçilere sübvansiyonlu faiz oranları ile kredi kullandırılması uygulaması 2011′de de devam edecek. Uygulamalara ilişkin Bakanlar Kurulu kararları, 1 Ocak 2011′den geçerli olmak üzere Resmî Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Uygulamada büyükbaş ve küçükbaş hayvansal üretim lehine, tüm kredilerde sübvansiyon oranı yüzde 100 olarak belirlenirken, diğer alanlardaki kredilerde faizlere yüzde 50 faiz desteği sağlanacak. Buna göre, büyükbaş ve küçükbaş hayvansal üretim için, belli limitler dahilinde sıfır faizli kredi kullanılacak.

  Ziraat Bankası halen, tarımsal kredilerde yüzde 10 faiz uyguluyor. Kararname ile bu faiz, büyükbaş-küçükbaş damızlık ve hayvan yetiştiriciliğinde yüzde sıfır, diğer alanlarda yüzde 5′e çekilmiş oldu. Ziraat Bankası’nın baz faizinin düşmesi halinde bu faizler de düşecek. Kararname ile büyükbaş damızlık ve besi hayvanı yetiştiriciliğinde yüzde 50-60 düzeyinde olan işletme kredisi faizi sübvansiyon oranı yüzde 100′e çıkarılırken, hayvan yetiştiriciliğindeki üst limit 7,5 milyon liradan 3 milyon liraya indirildi. Kredi limiti, büyükbaş hayvan besiciliğinde 3 milyon lira, küçükbaşta 1,5 milyon lira olarak uygulanacak.
  ? 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: bilgiler için teşekkürler kardeş+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi