Üniversite Ek Kontenjanlar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Üniversite Ek Kontenjanlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Liothé__*
  Bayan Üye


  Üniversite Ek Kontenjanlar
  Soru:
  Üniversite ikinci tercihler ; ek kontenjanLarın tarihLerini öğrenince buraya yazabiLir misiniz . :o
  ? 2. 2
  meteoman
  Usta Üye

  Cevap: Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 6 - 11 Ekim 2010 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2010-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır 3. 3
  Liothé__*
  Bayan Üye
  İnternet üzerindenmi oLucak yine ..
  Yoksa okuLa gidiptemi yapıLcak ?
  BiLgin varmı ..
 4. 4
  meteoman
  Usta Üye
  internet üzerinden de yapabilirsin ösym şifren varsa

 5. 5
  Liothé__*
  Bayan Üye
  evet var .
  tamam teşekkürLer .


 6. 6
  Heroes*
  Emekli
  Bu habere bakmanda da yarar var

  ÖSYM, ek yerleştirmeye ilişkin internet sitesinden duyuruda bulundu.

  Buna göre, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2010-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak.

  Adaylar, 2010-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, 6-11 Ekim 2010’da başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacak. 2010-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ÖSYS’de başvuru merkezi olarak görev yapacak. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak.

  Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formu’na, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

  Adaylar, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyecek. Posta ile ÖSYM’ye gönderilen tercih formları işleme alınmayacak.

  2010-ÖSYS ek yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

  Ek yerleştirme işlemleri, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda belirtilen esaslara göre yapılacak.

  Kaynak: milliyet


 7. 7
  Liothé__*
  Bayan Üye
  :) Teşekkür ederimm ..


+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi