Viruslerle Başım belada

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Viruslerle Başım belada ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  wblackw
  Yeni Üye


  Viruslerle Başım belada
  Soru: :confused:Arkadaşlar biliorum sitede antivirüs programları mevcut ancak benim pcdeki virüslerin çeşidini bilmiorum
  ayrica bi yerden yani bi linkten bişey indirmeye kalktığımda kaydet diorum ondan sonra dosya yükleme olarak bekliyor yani bilgisayara indirmek için hiçbir işlem yapmıyor:S görev yöneticisi zaten devre dışı klasör seçeneklerine giriş yapamıorum şimdi bana biri mutlaka Pcne format atmalısın dicek onuda bilmiorum:S yani belki burda anlattı çoğu kişi ama herkez bi CDden bahsedio o CDnin ne olduğunu bilmiorum ve sanırım bende yok ne olur bi yardımda bulunun:S :S:S:confused:
  ? 2. 2
  fecr
  Özel Üye

  Cevap: ComboFix

  Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

  Amvo.exe Nedir?
  Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

  Amvo.exe'nin Zararları Nedir?
  Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda "Gizli" durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra "Klasör Seçenekleri > Görünüm" bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

  Amvo.exe'den Nasıl Kurtulurum?
  ComboFix'i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız "Güvenli Kip"te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere "Evet/Yes" diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:'nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

  Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan sonra alternatif olarak Dracula Virüs Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf dosyalarını sistemden temizlemenizde fayda var.

  Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD'leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil "Bilgisayarım"dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp "Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.
  Önemli Notlar: • Deneyimsiz kullanıcıların programı kullanmasını tavsiye etmemekteyiz.
  • Bazı antivirüs programları virüs uyarısı verebilmektedir fakat program zararlı içerik taşımamaktadır fakat yine de kullanması riskli bir programdır.

  Download linkini bastığınızda açılacak olan sayfada aşağıdaki alandan Combofix yazılımının en güncel versiyonunu indirebilirsiniz. Yayıncı sadece kendi sitesinden indirilmesini istediği için ancak ilgili siteden indirilmesini tavsiye etmekteyiz  DOWNLOAD COMBOFİX
 3. 3
  wblackw
  Yeni Üye
  yalnız anlatamadım galiba ben link indiremiorum:S yani indirme işlemi yapmıo PC bunu göz önünde bulundurarak bişeyler yazsanız 4. 4
  computer
  Özel Üye
  Bilgisayar özelliklerinizi yazabilirmisiniz .. ( İşletim sistemi dahil )

 5. 5
  wblackw
  Yeni Üye
  Microsoft Windows XP Professional Versiyon 2002 Service Pack
  AMD athlon(tm)64Processor
  3000+
  1.80GHz,512MB RAM

 6. 6
  wblackw
  Yeni Üye
  yazdım ancak cevap bekliorum hala:S

 7. 7
  #KemaL
  Emekli
  yakında bulunan bilgisayarcıya git o halleder ama illa kendim halledecem diyosan en kısa yol formattır ama CD de sende yokmuş onun için git format attır bence..

 8. 8
  wblackw
  Yeni Üye
  Ya kaç kere bilgisayarcı üzerinden format attırabilirim sence adminlerden gelen mesajlarda kendim öğrenmem yolunda yani senin soediğine katılmıyorum açıkçası

 9. 9
  #KemaL
  Emekli
  Ya kaç kere bilgisayarcı üzerinden format attırabilirim sence adminlerden gelen mesajlarda kendim öğrenmem yolunda yani senin soediğine katılmıyorum açıkçası
  bana katılmıyorsan elimde şu yok buyok diyipde nasıl yaparım deme o zaman git bi xp cd si bul ve Aşagıya bak:
  http://www.forumalev.net/windows-xp/...rmat-atma.html

 10. 10
  computer
  Özel Üye
  Bak arkadaşım veya ağabeyim :) ;

  En yakın bilgisayarcıya gidip Windows Xp Home Edition yükleyip bütün driverler'ini yüklemesini istersen bilgisayarına format atıcak ve eskisinden daha hızlı olucaktır :)

  Kolay gelsin..

 11. 11
  wblackw
  Yeni Üye

  teşekkür ederim sayın admin yardımın için saol

 12. 12
  computer
  Özel Üye
  Birşey değil görevimiz ..

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi