+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Onbeş yaşında bir kaptanın özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Ziyaretçi

  Onbeş yaşında bir kaptanın özeti

 2. Hasan
  Özel Üye

  Cevap: pilhrim adında bir gemi varmış bunun sahibini adı W.Weldon muş.geminin kaptanının adı Hull muş..bayan weldon oğlu jack i dadası ve benedict amcayı yanına alrak gemiye binmiş..
  Gemide ayrıca 5 tayfa,aşçı,ve miço varmış.Aşçının adı Negora miçonun adı Dick Sand mış..Dick henüz 15 yaşındaymış..
  Gemi ilerlerken bir gemi enkazı bulmuşlar.gemiden bir köpek çıkmış ve tasmasında VS işaretleri varmış..
  bir gün balina avlamaya çalışırken kaptan ve bir kaç tayfa ölmüş..Kaptanın ölüşü ile üzerine yeni kaptan dick olmuş.Zor hava şartlarında ilerlerken gemi karaya oturmuş..
  karya çıkınca harris ile tanışmışlar..harris onları kandırmış ve köle tüccarları aracılığıyla satmış..Hercule ise onları kurtarmış..Negora ile Harris in arkdaş olduğu anlaşılmış..
  Buldukları bir kayıkla ilerlerken bir eve girdiler..bir mektup buldular..negora nın samuel Watson un klavuzu olduğu ve onu soyduğu anlaşıldı..harris i Dick,negorayı ise köpek dingo öldürdü..Sonra dingoda öldü..uunutulmaz bir parti düzenleyip kurtuldular..

  kitabın yazarı:Jules verne
  kitabın sayfa sayısı:199

  ..
 3. hoyran
  Yeni Üye
  teşekkürler gerekli paylaşım için 4. furkanavc1
  Yeni Üye
  kardeş sağol yazmışsın özeti ama bende kitabı okudum özeti yazcam ama düşünerek vakit kaybetmek istemedim hemde ben yazarsam uzun yazarım die hazır istedim özeti ii yapmışsın fakat bazı önemli noktaları atlamışsın örneğin birisi negora dick sand a uyuzluğu var diye 2 pusulanın birini kırdı diğerinide 45 derecelik acı ile fark yarattı yani bozdu bunu üzerine gemi yanlış rotaya bilinmeyen rotaya doğru gitti sonradan senin dediklerin oldu bunuda eklersen sevinirim yinede kısa ve öz olmuş

 5. furkanavc1
  Yeni Üye
  bişe daha o Samuel Watson değil Samuel Vernon

 6. furkanavc1
  Yeni Üye
  Kaptan Hull.James W. Weldon.Dick Sand.Misis Weldon.Kaptan Hull'un 5 tayfası.Jack.Negora.Mister Benedict.Dingo.Harris.Samuel Vernon.Nan.Tom ve arkadaşlarıişte hikaye bunlar arasında geçmektedir

 7. furkanavc1
  Yeni Üye
  yinede unuttuğum olabilir ama bu verdiklerim doğru kişilerin isimleri

 8. Ziyaretçi
  arkadaşlar çok saolun tamda ozet çıkarıyordum

 9. Ziyaretçi
  Ya biraz kısa olmuş şimdi değil ama yarın yazıcam ama braz dha uzun olabilirdi

 10. Ziyaretçi
  1873 senesi, Yeni Zelanda açıkları Genç denizci Dick Sand, Kaptan Hull’un balina avcı gemisi Pilgrim’de göreve başlamıştır. Kötü geçen bir av sezonundan sonra Pilgrim, Amerika’ya doğru dönüş yoluna geçer. Geminin sahibi W. James Weldon’un eşi Misis Weldon ve küçük oğulları Jack de bu yolculukta onlara eşlik edecektir. Dönüş yolunda hiç beklenmedik bir olay yaşanır; denizciler kocaman bir kambur balinayla karşılaşırlar. Yükünü dolduramamış mürettebat için bu bulunmaz bir fırsattır. Kaptan Hull hemen harekete geçer, deneyimli adamlarını toplar ve acemi denizci Dick Sand’i gemide bırakarak ava çıkar. Oysa bu son şans, avcılar için tam bir felakete dönüşecektir. Balinayla girişilen mücadeleden hiçbiri sağ çıkamayacaktır. Artık Dick Sand, geminin kaptanıdır ve yolcularını sağ salim yuvalarına ulaştırmak onun görevidir. Fakat gemide, bu durumdan faydalanmak isteyen kötü niyetli biri vardır: Aşçı Negoro. Genç denizcinin acemiliğini fırsat bilen Negoro, geminin rotasını değiştirir ve kahramanlarımız kendilerini Afrika’nın tehlikleri kıyılarında bulur. Şimdi eve dönebilmek için, acımasız köle tüccarlarıyla mücadele etmeleri gerekmektedir.

  bunu buldum işinize yarayabileceğini düşündüm. Herkese kolay gelsin

 11. Ziyaretçi

  Gençler kitap güzelmi okıcamdaa .?

 12. Ziyaretçi
  gerçekten çok güzel ama çok önemli eksikler var

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
15 yaşında bir kaptan,  on beş yaşında bir kaptan özeti,  15 yaşında bir kaptan özeti,  on beş yaşında bir kaptan,  15 yaşında bir kaptan kitabının özeti
5 üzerinden 3.35 | Toplam : 23 kişi