+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Siyer Bölümünden Peygamber Kıssaları: Hz. Harun (a.s.) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Gülehasret
  Süper Moderatör


  Peygamber Kıssaları: Hz. Harun (a.s.)

  Peygamber Kıssaları: Hz. Harun (a.s.) Forum Alev
  HZ. HARÛN (A.S.)
  Harun Peygamber, Hz. Musa'nin büyügüdür. israilogullarinin erkek çocuklarinin öldürülmeye baslanildigi dönemden önce dünyaya gelmistir. Hz. Hârun (a.s.); Musa (a.s.)'dan daha uzun boylu, daha etli, daha beyaz tenli, daha genis sirtli olup açik ve düzgün dilli, yumusak huylu idi. Alninda da bir ben vardi. Medyen'den dönerken Hz. Musa'ya Peygamberlik verildi. Peygamberlikle sereflendi.
  Yüce Allah Hz. Musa'ya emretti: "Firavun'a git, çünkü o azdi" (Tâhâ, 20/24). Musa Peygamber "Rabbim, beni yalanlamalarindan korkuyoruni" (es-suarâ, 26/ 12), "Kalbim sikilir, dilim açilmaz olur. Onun için Harun'a da Peygamberlik ver" (es-suarâ, 26/l3), Lallah'u Teala Musa.(a.s.)nin duasını kabul ederek Haruna peygamberlik verdi. Ömürlerinin büyük bölümünü birlikte geçirdiler.
  Hârun Peygamber uzun müddet yasadi. Musa Peygamberle birlikte kavmine ögütlerde bulundu, kavminin nankörlüklerine gögüs gerdi.
  Zaman geldi; Rabbine kavustu, o da ölümü tatti.

 2. EFRUMİE
  Bayan Üye

  Hazreti Harun, Hazreti Musa ile aynı dönemde yaşamış ve aynı dönemde peygamberlik yapmışlardır. Firavun ve İsrailoğullarının taşkınlıklarına son vermeleri için çabalamışlardır.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
hz harun peygamberimizin kıssası kısaca,  hz harun,  hz harun kıssası,  hz harun kıssası kısaca,  harun peygamber kıssası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi