+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Sitem - Pişmanlık Bölümünden Yağmur Yağıyor Sen Yoksun.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Sevinç
  Bayan Üye


  Yağmur Yağıyor Sen Yoksun..

  Yağmur Yağıyor Sen Yoksun.. Forum Alev

  Yağmur yağıyor! Hem de sağanak halinde! .. “-utangaç suların sırdaşı oldum/ yüreğim üşüyor, ömrüm firari-” Ama sen yoksun! .. Belki de insanların en duygusal olduğu, yalan söylemediği, sevdâlı gözlerin sislenip birer cigara yaktığı, sevginin; kitaplar arasındaki kurutulmuş güllerden kurtulup sessiz bir ceylan gibi yüreklere girdiği ve yalnızlıkların ilk karanfil yaprağında büyüdüğü, çoğu kez de hüzünle birlikte sessizlik içinde yaşanan bir andır buFakat kimsecikler farkına varmaz bile Olsa olsa ancak şairler hatırlar yağmur kokan bir sabaha karşı camlarını açtıklarını. Havada asılı kalmış bir bulutu, bir kuşun titreyerek uçtuğunu, gül yaprakları üzerinde tomur tomur gülümseyen şebnemleri, yalan yeminlerin şâhidi papatyaların göz yaşlarıyla ıslandığını ancak şâirler hisseder “Ve bütün bunlar; aşkın güzelliğiyledir! ” derler! ..

  Yağmur yağıyor! Hem de sağanak hâlinde! .. “-utangaç suların sırdaşı oldum/ yüreğim üşüyor,ömrüm firâri-” Yağıyor işte; korkarak, yavaş sesle Hatta bazen cesaretleniyor benim gibi, ve hışımla vuruyor camlara Sonra yine ürkek! İhanet edercesine Offf serçeeee!

  Yağmur yağıyor! Fısıltıyla, nazla Bir eski hikayenin sonunu getirircesine İnsanlar bilmiyor bu hikâyeyi, gökyüzü dilsiz! .. Hava da anlaşılamamanın verdiği kahrolası hüzün Ah şu esrik bulutlarda geçmese gözlerimden, derken

  Yağmur yağıyor işte “ömrüm firârî” makamında “Yüreğim üşüyor..! ” Ve ben bu gecenin 25.saatlerinde “utangaç sırların sırdaşı” oluyorum cân! ..

  Yağmur yağıyor diyorum, duymuyor musun? ! .. Ve sen yoksun! .. Yağmur

  Gitme ruhum
  Sen yokken hicran düser bu sehre
  Gitme sevgim..
  Sen yokken tutsak düserim bir isyan gecesine
  Ölürüm..
  Sen yokken..

  alıntı


 2. sagocu_kız
  Bayan Üye

  Gitme ruhum
  Sen yokken hicran düser bu sehre

  Gitme sevgim..
  Sen yokken tutsak düserim bir isyan gecesine
  Ölürüm..
  Sen yokken.


  Teşekkürler ablam.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yağmur,  yağmur resimleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi