+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden kırmızı pancar suyu - kırmızı pancarın faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Hozukcan
  Emekli


  kırmızı pancar suyu - kırmızı pancarın faydaları

  kırmızı pancar suyu - kırmızı pancarın faydaları Forum Alev
  kırmızı pancar suyu - kırmızı pancarın faydaları - kırmızı pancar suyunun hazırlanması  Kırmızı Pancarın Faydalarıaç dökülmeleri, sedef hastalığı, egzama hastalığı, ürtiker, kurdeşen, vücut kaşıntıları ve karaciğer hastalıklarına faydalıdır. Cildi güzelleştirir.

  Yapılan bir araştırmada günde bir bardak kırmızı pancar suyunun 24 saat boyunca tansiyonu düzenlediği belirlendi.”Araştırmada bir bardak kırmızı pancar suyunu içen gönüllülerin yüksek olan tansiyonunun bir saat sonra düştüğü tespit edilmiştir. Kırmızı pancar suyunun kan basıncını düşürücü etkisinin 3-4 saat içinde zirveye çıktığı ve 24 saat boyunca devam ettiği gözlenmiştir”.Hipertansiyon hastaları mutlaka günde 1 bardak içmelidir.
  Kırmızı Pancar Suyu Nasıl Hazırlanır?
  Kırmızı pancarı, 1 gece önceden, sirkeli suya koyup, bekletin. Sabah, pancarı kaynar suya koyarak, 3 dak kaynatın. Bir süre demlendirdikten sonra, suyunu süzün ve cam bir kavanoza koyun. Bu suyu 3 hafta boyunca, günde 3 kez aç karnına için


 2. EFRUMİE
  Bayan Üye

  Saç dökülmelerine faydası olan kırmızı pancar bunun dışında cildi güzelleştirir, karaciğer hastalıkları kurdeşen gibi vücudun iç ve dış rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi