İşte 6. Türkçe Olimpiyatı finali

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden İşte 6. Türkçe Olimpiyatı finali ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  İşte 6. Türkçe Olimpiyatı finali

  Reklam  İşte 6. Türkçe Olimpiyatı finali

  Forum Alev
  İşte 6. Türkçe Olimpiyatı finali

  Bu yıl 6.'sı düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın gala gecesi muhteşem bir finale sahne oldu. Dili, dini, rengi ve ırkı farklı 110 ülkeden gelen 550 öğrenci Türkçe'de buluşurken, dünyaya da barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü mesajları verdi. İstanbul Gösteri Merkezi'ni tıklım tıklım dolduran binlerce insan da gözyaşları içinde Türkçenin şampiyonlarını alkış yağmuruna tuttu. Şarkı yarışmasında birinci Azerbaycan olurken, İkinci Türkmenistan, üçüncü ise Tacikistan oldu.


  BEYAZ,SİYAH,SARI ÇOCUKLAR BU MİLLETİN İSTİKBALİNİ HAYKIRIYOR..

  Türkçe'yi Katletmeyelim..

  Kim ne derse desin,bizim bu ihtiyar dünyada söyleyecek sözümüz vardır.Yenilgi kabul etmeyen Anadolu. Bütün Türk dünyasının burada atan kalbi,şimdi bütün dünyaya manen beslemek azmindedir.Yolunuz açık,bahtınız kutlu olsun güzel çocuklar ! Ve,ALLAH yardımcınız olsun,yüzyılımızın ,dünyamızın isimsiz kahramanları,aziz öğretmenler !  İle İlgili Yazılar

  • 2
   canavar
   Yeni Üye

   --->: İşte 6. Türkçe Olimpiyatı finali

   Reklam   toprak abi biliyorum konu dıiı ama bazı sorularım olcak..   1.-Bu siteye nasıl konu açılıyor

   2.-nasıl imza yapılıyor

   3.-resmimi nerden değiştircem

   4.-rep nasıl kazanırım??  • 3
   Toprak
   Özel Üye
   Bu hizmeti yapanları tarih asla unutmayacak   Devlet Bakanı Mehmet Şimşek:
   Bu kadar anlamlı organizasyonu hayatımda hiç görmedim. Ekonomist olduğum için genelde ekonomi konuşurum, ama bugün sahneye çıktığımda gönlüm sevgi doluydu. Onun için buradaki bütün gönül dostlarına en içten sevgilerimi iletiyorum.

   TBMM Başkan Vekili Meral Akşener:   Gözü açık olan insanların Türkçeyi şekillendirdiğinin fotoğrafını gördük. Necip Fazıl'ın Sakarya şiirinde geçen şanlı akıncılar, yurda hâlâ dönmediler. Çünkü onlar görevlerine devam ediyor ve edecekler.

   DYP Genel Başkanı Süleyman Soylu:   Ülke ve milletimiz için yıllardır özlemle beklediğimiz bir organizasyon. Türkçe adına önemli bir etkinlik. Bu ülke insanının kendi özgüvenini gösteren bir organizasyon.

   İstanbul Valisi Muammer Güler:   Bizi onurlandıran, bizi gururlandıran bu organizasyonu düzenleyenlere çok teşekkürlerimi sunuyorum.

   İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş:


   Türkçe Olimpiyatları'nın finalinin Türkçenin en güzel konuşulduğu İstanbul'da yapılması bize gurur veriyor. İşadamları ve eğitim gönüllüleri ile birlikte Türkiye'nin evrenselliğini oluşturmaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki bu yüzyıl Türklerin çok daha iyi anlaşıldığı bir yüzyıl olacak.

   Türk Dil Kurumu Başkanı Şükrü Halûk Akalın:
   Bu olimpiyatlar sayesinde Türkçe bugün dünyanın 110 ülkesinde konuşulan bir dil haline geldi. Emeği geçenler var olsun, sağ olsun.

   Gaziantep Büyükşehir eski Belediye Başkanı Celal Doğan:


   Geçenlerde Ruandalı bir öğrencinin Türkçe şiir okuduğunu gördüm. Bu, Türk okullarının başarısı. Türkiye'yi dünya çapında bir devlet haline getirmek için bu organizasyonlar önemli. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

   Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek:


   Olimpiyata ilk defa katılıyorum, fakat öncesinde yapılanların büyüklüğünü biliyorum. Moğolistan'da ve Afrika'da bu hizmetleri gördüm. Bu, bizim milletimizin kudretinin göstergesidir. Organizasyonları yapanlar dünyadaki büyük devletlerin bile yapamadığı bir hizmeti ortaya koymuşlardır.

   Başbakanlık Dışişleri Baş Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu:

   Türkçe Olimpiyatları, Türkiye ve Türkçenin tanıtımı için devrim niteliğinde bir olay. Türkçenin uluslararası bir dil olması bu etkileşimi artıracak ve Türkçemizin küresel bir dil olmasını sağlayacak. Bu, her şeyden önce dünya çapında önemi haiz bir çabadır ve takdir edilmesi gerekir.


   Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Yıldırım:


   110 farklı ülkeden gelen öğrencilerin aralarında ortak dil olarak Türkçeyi kullanması, çok önemli bir olay. Bu kadar farklı coğrafyadan gelen insanların aralarında tercüman olmadan konuşabilmesi olimpiyatların önemini ortaya koyuyor. Katkısı olan herkese takdirle teşekkür ediyorum.

   İstanbul Büyükşehir eski Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna:


   Bu tablonun oluşması akşamdan sabaha olmadı. Yıllar yılı nice emeklerin nice gözyaşlarının sonucu bunlar. İnsanın üzüldüğü ise bu başarıların ardından bu güzelliğin öncüsü olan insanı aramızda görememek.

   Sanatçı Ferdi Tayfur:   Son derece duygulandım çok güzel bir organizasyon olmuş. Bu programı gördükten sonra neden en çok konuşulan dil Türkçe olmasın diyorum.

   Yapımcı Şahin Özer:


   Türkçe adına muhteşem bir organizasyondu. Buradaki manzarayı gördükten sonra Türkiye dünyalaşıyor, dünya Türkleşiyor diyorum. Bu duyguları bize yaşatan bu çocuklara emek harcayan herkesi kutluyorum.

   Gazeteci Toktamış Ateş:
   Tanzanya'da görev yaparken vefat eden Erkan Çağıl'ın eşinin ödül alması beni çok duygulandırdı, ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bu çalışmaları bu hizmeti dünyanın dört bir tarafına yayan insanlar çok büyük hizmetler yapıyorlar, Allah onlardan razı olsun.

   Gazeteci Taha Akyol:


   Türk tarihinde de kültür elçileri gibi çalışma gayreti uzun süre olmamıştır. İlk defa bu örneği Türkçe Olimpiyatları sayesinde görmüş olduk. Türkiye'nin manevi değerlerini dünyanın 110 ülkesine götürmek büyük bir idealizmdir. Bu, tarihimizde de bir ilktir.

   Gazeteci Mustafa Karaalioğlu:


   Bu gece tek kelime ile muhteşemdi çok duygulandım. Burada bir Türk uygarlığı ve felsefesi var. Çok ciddiye alınacak bir olay bu kalitede devam ederse birkaç seneye kadar herkesin gözü burada olacaktır.

   Stratejist Mahir Kaynak:


   Olimpiyatlar Türk medeniyetinin de dünyada tanınmasına ve sevilmesine büyük bir katkı sağlıyor. Organizasyon dünyanın da bizden öğrenecek çok şeyi olduğunun en önemli kanıtı. Sahnede kendi renkleri ile dünyanın en güzel dokusunu oluşturan bu çocuklar bize de kendi kültürümüzün medeniyetimizin ne kadar değerli ve özel olduğunu hatırlatıyor.
  • 4
   hunter2025
   Yeni Üye
   çok önemli bir konu emegine saglık
   nekadar güzel bişey herkes türkçe konuşuyor
   seyrettim çok duygulandım
   hele birde üstad necip fazılın sakarya türküsü adlı şiirini bir kız okudu
   ekrandakiler dahil hepimiz agladık
   düzenleyenlerden Allah razı olsun

  + Yorum Gönder
  5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi