Tirnak Yemek Iq Yu Olumsuz Etkiliyor

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Tirnak Yemek Iq Yu Olumsuz Etkiliyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sarayLii
  Üye
  Reklam

  Tirnak Yemek Iq Yu Olumsuz Etkiliyor

  Reklam  Tirnak Yemek Iq Yu Olumsuz Etkiliyor

  Forum Alev
  Bilim adamları, tırnak yiyen çocukların IQ’larının olumsuz etkilenebileceğini bildirdi. Araştırmacılar, riski, toz ve toprakta doğal olarak bulunan ve tozlu ortamlarda oynayan çocukların tırnak içine dolan kurşuna bağlıyor. Kurşun zehirlenmesinin çocuklarda gelişim sorunlarına yolaçtığı biliniyor.

  Rusya’daki Ural Çevresel Salgın Hastalıklar Bilimi Merkezi araştırmacıları, tırnak yiyen çocukların kurşun zehirlenmesi riski taşıdığını da belirtti. Araştırmacılar, riski, tozlu ortamlarda oynayan çocukların tırnak içlerine toplanan, toz ve toprakta doğal olarak bulunan kurşuna bağladı. Kurşun zehirlenmesinin, çocuklarda gelişim sorunlarına yol açtığı biliniyor. Daha önceki araştırmalar, kurşunun sinir sistemini de etkileyebildiğini ortaya koymuştu. Ural bölgesindeki kentlerde yaşayan çocuklar üzerinde araştırma yapan bilim adamları, çocukların üçte ikisine yakınında kurşun seviyesinin yüksek olduğunu gözledi.


  Bilim adamları, kurşun değerlerinin yüksek olmasında, çocukların evlerinin işlek yollara yakınlığı, toprak, kar ya da boya yeme alışkanlıklarının yanı sıra tırnak yeme alışkanlığının da önemli etken olduğunu saptadı.
 2. 2
  seko
  Üye
  Reklam  çok ilginç çok sağol.... 3. 3
  Federal Ajan
  Üye
  paylaşımın için saol. 4. 4
  BERFİN
  Üye
  çok kötü bi alışkanlık.vazgeçmeside çok zor oluyomuş.saol paylaşımın için...

 5. 5
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Bunu tüm tırnak yiyenlerin görmesi lazım bence :rolleyes: :p :rolleyes:

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi