Zihinsel engelli öğrencilerden Mevlana figürlü kilim

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Zihinsel engelli öğrencilerden Mevlana figürlü kilim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Zihinsel engelli öğrencilerden Mevlana figürlü kilim

  Reklam  Zihinsel engelli öğrencilerden Mevlana figürlü kilim

  Forum Alev
  Zihinsel engelli öğrencilerden Mevlana figürlü kilim

  Özgür SARI/ KONYA (DHA)


  KONYA'da özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören zihinsel engelli 30 kız öğrenci Mevlana figürlü kilim dokuyor. Öğrenciler dokunan kilimlerin beğenilip satın alınmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

  Konya Zihinsel Engelliler Genç Aday Özel Eğitim Okulu'nda eğitim gören 16-23 yaşlarındaki zihensel engelli kızlara eğitimin yanı sıra el becerilerinin gelişmesi ve kendilerine olan güvenin artması için kilim dokutturuluyor. Öğrenciler özellikle Mevlana figürlü kilimi başarılı şekilde dokuyor. Zihinsel Engelliler Genç Aday Eğitim Okulu Müdürü Aysel Akar şöyle dedi:

  “El becerilerinin ve kendine güvenlerinin artması arkadaşları arasında paylaşımcılığı öğrenmeleri için böyle bir yöntem uyguluyoruz. Öğrencilerimiz ders saatlerinin dışında kilim ve halı dokuyor. Kızların el aaagahlarında yaptıkları çalışmalar bizi çok sevindiriyor. Özellikle Mevlana figürlerini o kadar güzel kilime ve halıya yansıtıyorlar kibiz bile bu kadarını beklemiyorduk. Onlara imkan verilirse daha iyilerini yapacaklarından eminiz.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Zihinsel engelli öğrencilerden Mevlana figürlü kilim

  Reklam  zihinsel engelli kişiler ile ilgilenildiği vakit çabalar sonuçsuz kalamaz. Onların ihtiyacı olan ilgi ve sevgidir. Bunu gördükleri zaman onlar da ellerinden geleni yapmaktadırlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi