Bacak bacak üstüne atmayın !

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Bacak bacak üstüne atmayın ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DereeN
  Usta Üye
  Reklam

  Bacak bacak üstüne atmayın !

  Reklam  Bacak bacak üstüne atmayın !

  Forum Alev

  Bacak bacak üstüne atmayın !
  Uyarı bu defa sağlığa zararlı olduğu için sağlık uzmanlarından geldi...
  Uyarı bu kez adabı muaşeret kurallarına aykırı olduğu için eğitimcilerden değil, sağlığa zararlı olduğu için sağlık uzmanlarından...

  Dermatolog Erçin Özüntürk kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi. Dr. Özüntürk, selülitin genetik, aaaabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

  Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Özüntürk, "Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor. Bacak bacak üstüne atınca dolaşımda problemler ortaya çıkıyor ve bu da selülit oluşumunu hızlandırıyor" diye konuştu.
 2. 2
  vuslat
  Üye

  --->: Bacak bacak üstüne atmayın !

  Reklam  zaten adab kurallarına aykırı olan şeyler genelde sağlığa zararlı ya da mantıklı bi sebebi var ama nedense bizler yanlış anlıyor ve tepki veriyoruz paylaşım için saol emeğine sağlık 3. 3
  cbiter
  Üye
  paylaşım için saol... 4. 4
  |YaBaNCı|
  Özel Üye
  Anlamadığım birşey var. İnsanlar yüz yıllardır bacak bacak üstüne attılarda ne oldu. Bide bebeği beşikte sallamayın diye bir şey duymuştum:) e yüz yıllardır sallanıyor. Bizde sallandık. Yan etkimi yaptı?

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi