Kulaktan dolma sağlık alışkanlıkları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Kulaktan dolma sağlık alışkanlıkları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  AGMEHMET
  Özel Üye
  Reklam

  Kulaktan dolma sağlık alışkanlıkları

  Reklam  Kulaktan dolma sağlık alışkanlıkları

  Forum Alev
  Kulaktan dolma sağlık alışkanlıkları


  Sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz ama bunlar sadece birer söylentiden ibaret olabilir. İşte en çok bilinen “sağlıklı söylentiler” ve gerçekler:
  • Anti-bakteriyel sabun kullanmak. Yapılan araştırmalara göre bu sabunlar sadece çok güçsüz mikropları öldürüyor ve diğer sabunlardan bir farkı yok. Bu sabunun yararı kanıtlanmamış olabilir ancak kanıtlanan bir şey var ki o da ellerinizi yıkamanın sağlığınız için gerekli olduğu.
  • Dimdik oturmak. Bu doğru duruş olarak algılansa da 2006 yılında yapılan bir konferansta bu duruşun sırt ağrılarına yol açabileceği söylendi. Tabii ki kimse kambur oturuşu desteklemiyor. Ancak otururken ağrıyı azaltmak istiyorsanız belinize bir destek koyun.
  • Yağsız yiyecekler yemek. Yapılan pek çok çalışma bunun hiçbir yararının olmadığını gösterdi. Kilo verebilirsiniz ancak sağlığınız açısından ne kadar yararlı olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanamadı. Çünkü yağı kesmeyen insanlardan daha sağlıklı değillerdi. Özellikle son yapılan bir çalışmaya göre de yağlı yiyeceklerin özellikle yağlı süt ürünlerinin kadınların doğurganlığını iyi yönde etkilediğidir.
  • Havuç yemek göze iyi gelir. Eğer havuç yiyerek gözlüklerinizden kurtulacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsanız. Havucun içinde görüş gücü açısından büyük bir önem taşıyan vitamin A var ancak ne kadar çok yerseniz gözleriniz o kadar iyi olur demek değil bu.
  • Antioksidan vitaminler almak. Antioksidan vitaminleri hap gibi kullanmanın aslında çok da yararı olmadığı söyleniyor. Önemli olan yediğiniz yiyeceklerden gerekli antioksidanları alabilmek.
  • Günde 8 bardak su içmek. Bu miktar bütün kişiler için geçerli olmayabilir. Çünkü çok fazla içilen su sodyum eksikliğine neden olabiliyor.
  • Bütün “doğal” ürünleri almak. Üzerinde doğal yazan her şey “güvenilir” anlamına geliyor demek değildir.
  • Güneş kremi kullanmak deri kanserinden korur. Genel olarak güneş kremi halk arasında doğru kullanılmıyor. Örneğin, güneş kremini güneşe çıkmadan önce kullanmak gerekiyor. Ve uzmanlar en iyi korunmanın güneşten kaçınmak olduğunu söylüyorlar.
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Kulaktan dolma sağlık alışkanlıkları

  Reklam  Önemli bir paylaşım...
  Emeğinize sağlık...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi