SubtitleEditor alt yazı düzenleme programı

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programlarla İlgili Sorunlarınız Bölümünden SubtitleEditor alt yazı düzenleme programı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  onur güven
  Yeni Üye
  Reklam

  SubtitleEditor alt yazı düzenleme programı

  Reklam  SubtitleEditor alt yazı düzenleme programı

  Forum Alev
  sevgili arkadaşlar SubtitleEditor ü hakında bir bilgisi olanın acil bilgilerine ihtiyacım var allah rızası için bir bilgi:p SubtitleEditor bir alt yazı ayarlama programıdır filimlere göre alt yzılarını ayarlar ben filimleri izlerken görüntüyle alt yazı bir birinden çok farklı oluyor yani görüntü önce alt yazı çok sonra geliyor onun için filimlerden bir zevk alınmıyor bu program bunları ayarlamak için fakat ne kadar uğraştıysam da başarılı olamadım :confused: onun için bu konuda bilgisi olanlardan acil biraz bilgi sevgiyle ve saygıyla kalın
  :cool: 2. 2
  veysell
  Üye
  Reklam  ."İki altyazım var, Türkçe olanı filme uyuyor ama İngilizce olanında senk. sorunu var" şeklinde bir şikayetiniz varsa bir de şunu deneyin.
  Önce "Altyazı yükle"den senkronu bozuk altyazıyı açın. Düzenle >Zamanlama >"Zamanlamayı dosyadan al" deyip, senkronu doğru altyazıyı gösterin. Doğru senkronun bozuk olana transfer edildiğini göreceksiniz. Bu şekilde eğer doğru senkronlu bir altyazınız varsa tüm bozuk senkronlu altyazılarınızı onarabilirsiniz. (aynı film için)
  3.FPS sorununuz varsa bunu halletmek de çok basit. Örneğin filminiz 30 fps ama aradınız taradınız, sadece 25'lik bir tane bulabildiniz. SW'yi açın ve altyazıyı "micro dvd" formatında kaydedin. Notepad ile açın ve ilk satıra (en üste) {1}{1}30.000 yazın. Tabi ki buradaki 30.000 değeri örnektir, filmden filme, altyazıdan altyazıya değişir. Filminizin fps değerini bilmiyorsanız VirtualDubMod programıyla açıp "file information"dan öğrenin. Eğer altyazı başta normal sonra konuşmaların önünde devam ediyorsa filmin fps değeri altyazıdan düşük (yavaştır). Bunun tersi de olabilir. Bu durumda altyazı fps sini de yukarda dediğim şekilde değiştirmeniz gerekir. (Filmden hızlıysa düşürün, yavaşsa arttırın)

  4.Son olarak bazı arkadaşlar takıldığı için bir dipnot şeklinde SW programını PC nize yükledikten sonra yapacağınız Türkçeleştirme ayarını anlatayım. Bunu yapmazsanız Türkçe karakter sorunu yaşayabilirsiniz.

  Programı açıp Settings >Language'den Turkish'i seçin. Sonra Ayarlar >Ayarlar >Karakter setine gelin, oradaki her iki kutucuğu da Turkish yapın.


  alıntıdır 3. 3
  onur güven
  Yeni Üye
  bana yardımlarınızdan dolayı teşekürlerimi borç bilirim söylemiş olduğunuz sistemi denemek için sabırsızlanıyorum umarım kabiliyet özürlü değilimdir dostca kal
  ;) 4. 4
  BryanAdams
  Yeni Üye
  NASIl ÇAlIŞIYPOR BİR TÜRlÜ ANlAMADIM

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi