Araba Modifiye Dersi (Karbon Filtre)

+ Yorum Gönder
Grafik ve Photoshop Dersleri Bölümünden Araba Modifiye Dersi (Karbon Filtre) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Smallville
  Üye
  Reklam

  Araba Modifiye Dersi (Karbon Filtre)

  Reklam  Araba Modifiye Dersi (Karbon Filtre)

  Forum Alev
  Araba Modifiye Dersi (Karbon Filtre)

  Bu dersimizde Bir lexusa karbon fibre kaput yapacağız.
  Karbon fiber kaputumuzu oluşturacağız önce.Yeni bir belge açın ve aşağıdaki değerleri girin.Sonrada maximum zoom yapın.(CTRL + 0(YANİ SIFIR))  Ardından karbon fiber desenini oluşturmak için oluşturduğumuz yeni belgenin sol üst çeyreğini Rectengular Marque tool ile seçeceğiz.Sonra gradient fill toolu seçeceğiz.Daha sonra soldan sağa dikkatlice aşağıdaki gibi boşlukları dolduracağız.sağ alt köşeyede aynı işlemi uygulayacağız.(Ama bu sefer sağdan sola olacak şekilde.)Eğer doğru yaptıysanız aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz.
  Carbon fiber desenindeki son adımımız ise bunu tanımlamak.Edit>Define Pattern e gidin.İsmini Resimdiki gibi koyun(Carbon Fibre) ve ok'e basın.Artık dosyayı kaydetmeden kapatabilirsiniz.Çünkü yaptığımız işlem artık photoshopta kayıtlı durumda.
  Şimdi arabamızın resimini açıyoruz.Daha sonra polygonal lasso tool ile dikkatlice arabanın stock kaputunu seçiyoruz.(yani kendinde olan orjinal kaputunu)sonra seçtiğimiz bölümü yeni bir layera kopyala yapıştır yapıyoruz.
  Ardından yeni bir dosya açıyoruz.Dosyanın boyutu benim arabamın resmi 1024x768 olduğu için ben 1600x1200 yaptım.Siz de kendi resminize göre ayarlayın.
  Yeni bir layer yaratın ve Edit>Fill yapın custom patterne deseninizi seçin(carbon fibre deseni) ve okeye basın.
  Rectangular Marque tool ile bütün resmi seçin ve yeni bir layere kopyala yapıştır yapın.Bu yeni layer araba için fazla büyük olacak.Bu yüzden grab handles'ı kullanın ve yeni layer yerine oturacaktır.Şimdi resim aşağıdaki gibi gözükecektir.  Şimdi karbn kaputumuzun daha gerçekçi görünmesi için bütün CF layerini seçin ve Filters>Distort>Twirl e gidin.  Aşağıdaki ayarları yapın.  Şimdi beceri isteyen bölüm geliyor.CF layerdayken ctrl'ye basılı tutun ve carbonu ekleyeceğiniz layerin üzerine tıklayın.Ve delete'ye basın.  Şimdi layer blending modunu multiply olarak değiştirin.  Evet bitti sayılır.Son adımımız ise Carbon Fiber layerini kaput layerine flatten yapın.Ve işte karşınızda Carbon Fiber Kaputlu bir lexus duruyor.

 2. 2
  redoano
  Üye

  --->: Araba Modifiye Dersi (Karbon Filtre)

  Reklam  Helal walla. Yeni öğreniyorum photoshop u çok iyiymiş bu arabları ne değiştiririm ben şimdi ha !!! :D:D 3. 3
  NOS
  Usta Üye
  tek kelime ile mükemmel;) 4. 4
  mustafa_
  Yeni Üye
  ya üf çok güzel yaaaaaaaaz:):):D:D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi