Murat Yıldırım

+ Yorum Gönder
Sinema Köşesi ve Oyuncu-Yönetmen Bölümünden Murat Yıldırım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Murat Yıldırım

  Reklam  Murat Yıldırım

  Forum Alev
  Murat Yıldırım

  Murat Yıldırım (13 Nisan 1979 , Konya , Türkiye), Türk dizi ve sinema oyuncusudur.
  Murat Yıldırım 13 Nisan 1979 yılında Konya'da doğdu. Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümününde son sınıf öğrencisi olarak devam ettirmektedir.
  Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Murat Yıldırım, okuldaki tiyatro bölümüne girerek oyunculuğa ilk adımı atmış oldu ve 3 yıl amatör olarak tiyatro yaptı. Tiyatro bölümündeki arkadaşları vasıtasıyla televizyon dünyasına giren Murat Yıldırım’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi şansızlıklardan dolayı 11 bölüm sürdü. Yinede Murat Yıldırım için büyük bir deneyim olmuştu.
  Daha sonrasında 2004 yılında “Bütün Çocuklarım” dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Murat Yıldırım, oyunculuğa, “Büyük Yalan” dizisi ile devam etti.

  2006 yılında “Fırtına” dizisinde başrol oynayarak artık şöhreti yakalamıştı. Sinema dünyasınada aynı yılda “Araf” filmi ile girdi. “Araf” filmi “Altın Portakal”da aday gösterilmesi başarısının bir kanıtı olmuştu.
  Son olarak Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaşan Murat Yıldırım, Asi (dizi)'de, “Demir” karakterini canlandırıyor. Demir 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya’ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.
  Yer aldığı projeler Araf, Fırtına (dizi), Organize İşler, Büyük Yalan, Bütün Çocuklarım, Ölümsüz Aşk, Patron Kim, Hayat Bilgisi, Ayrılsak da Beraberiz Kimsesizler adlı yapımda da yürütücü yapımcılığını üstlenmiştir. Yıldız Sahne de "Salaklar sofrası"(Le Diner de Cons) adlı oyunda "Cheval" rolünü oynamıştır.20 haziran 2008 de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin terzioğlu ile dünya evine girmiştir. 2009 yılının başında vizyona girecek olan Güz Sancısı filminde Behçet karakterini canlandırmıştır.

 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Murat Yıldırım

  Reklam  sinema ve dizi oyunculuğunda adını çok duyuran sanatçı 36 yaşında ve konya doğumludur birçok başarılı dizide oynayan oyuncunun büyük hayran kitlesi olmaktadır yakın zamanda eşinden ayrılmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi