Tony Tough and the Night of Roasted Moths Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Tony Tough and the Night of Roasted Moths Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Tony Tough and the Night of Roasted Moths Rehber

  Reklam  Tony Tough and the Night of Roasted Moths Rehber

  Forum Alev
  Ayarlar ve Açıklamalar:

  Önce oyunla ilgili bir kaç önemli noktadan bahsedeyim. Oyun boyunca karşılaştığınız karakterlerle konuşurken bütün soruları sorun. İlerlemek için gerekli olmasalar da sizi güldürecekleri kesin. İkinci olarak, karakter ve eşyalarla etkileşime girmek ve inventory'deki eşyaları kullanmak başlangıçta biraz karışık gözükebilir ama alışınca çok kolay. Oyunda temel olarak, yürümenin dışında, yapabildiğiniz 4 hareket var ve bunlara farenizin sağ tuşuyla ulaşıyorsunuz. Bunlar: examine (incele), use (kullan), talk (konuş) ve take (al). Sağ tuşa basılı tutarak bu menüyü kullanmak için aşağıdaki resimdeki bölgelere fare imlecini sürüklemeniz yeterli.
  Inventory'nizdeki eşyaları ise yine sağ tuş yardımıyla açılan menüden inceleyebilir veya sol tuşla bunları alarak inventory'deki başka bir eşyayla birleştirebilir veya oyundaki karakterler ya da diğer eşyalar üzerinde kullanabilirsiniz. Ben oyunu Hard Mode'da oynadım. Dolayısıyla çözüm de buna göre oldu. Şimdi gelelim oyunun tam çözümüne... 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Tony Tough and the Night of Roasted Moths Rehber

  Reklam  WALLEN & WALLEN ŞİRKETİ

  Tony'nin Ofisi: Etraftaki eşyaları inceleyin. Köpeğiniz Pantagruel'le konuşun. Konuşma sırasında bir peruğa ihtiyacınız olduğunu öğreniyorsunuz. Pantagruel peruk bulmak için ayrıldıktan sonra, masanın üstünde bıraktığı şeker torbasını alarak odadan ayrılın.

  Hol: Izgara kapağını, su birikintisini ve not parçasını inceleyin. Not kağıdını alarak karşıdaki odaya girin.

  Temizlik Odası: Etraftaki eşyaları inceleyin, şimdilik soldaki dolaptan uzak durun. Duvardaki broşür parçasını okuyun. Yarısının yırtıldığını göreceksiniz. Inventory'nizdeki not parçasını alarak duvardaki broşürün üstüne tıklayıp ikisini birleştirin. Yazılanları okuyun. Kostüm değiştirmeyle ilgili bilgi edineceksiniz. Kapının arkasında duran önlüğü alın. Artık dolabın kapağını açmayı deneyebiliriz. (Özür dilerim, umarım canınız çok acımamıştır)

  Kanalizasyon: Gördüğünüz herşeyi inceleyip, Tony'yi temizlikçi kadın ile konuşturmayı deneyerek size vereceği komik yanıtları dinleyin. Kadının başındaki peruğu alın. Tam da aradığınız şey, değil mi? Kanalizasyon borusunu kullanarak oradan ayrılın. Yeniden hole döndüğünüzü göreceksiniz. Merdivenleri kullanarak yuları çıkın.

  Lobi: Yine etrafta gördüğünüz herşeyi inceleyip sizi küçümseyen iş arkadaşlarınızla konuşun. Bütün soruları sorup Wallen Malikanesi'nde bir parti olduğunu öğrendikten sonra, yerde duran eşarbı inceleyip alın. Hemen yanındaki zarfı da alıp, inventory'nizde inceleyin. Böylece sevgili köpeğinizin kaçırıldığını ve onu kurtarmak için Halloween Park'a gitmeniz gerektiğini
  öğrenerek kapıdan dışarı çıkın.

  Halloween Park: Her yeni mekanda olduğu gibi etraftaki objeleri inceleyip, gişedeki kadınla konuşun. Parka girmek için özel kostüm gerektiğini ve giriş ücreti olarak şeker vermeniz gerektiğini öğrenin. Tüm soruları sorup isterseniz parka girmeyi deneyin ama yaşlı kadın sizi engelleyecek. Şirketinize geri dönün.

  Lobi: İş arkadaşlarınız sohbete devam ederken, umutsuzca duvarda asılı duran Betsy'nin kuyruğunu çekin ve diğer odada ağzındaki çiçeği düşürmesini izleyin.

  Tony'nin Odası: Betsy'nin düşürdüğü çiçekleri alın. Inventory'nize baktığınızda kılık değiştirmek için gerekli bütün parçalara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Elbise, eşarp ve çiçekleri inventory'nizde birleştirip giymeyi deneyin. Ama Tony ofisin uygun bir yer olmadığını söyleyecek. Orayı terk ederek Halloween Park'a gidin. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  HALLOWEEN PARK

  Ekranın alt tarafındaki çalılığı kullanarak Tony'nin kostümü giymesini sağlayın. Şeker torbasını yaşlı kadına vererek parka girin. Parkta geçireceğiniz eğlenceli (!) geceyle ilgili introyu izleyip, kapıların kilitlendiğini öğrenin. Eyvah, parkta kilitli kaldık ama korkmayın. Yapılacak çok iş var burada. Tony'nin not defterini çıkararak parkın krokisini çizmeye başladığını göreceksiniz. Hemen yanınızdaki tabelayı inceleyip Sakallı Kadın'ın çadırına girin.

  Sakallı Kadın'ın Çadırı: Uyuyan adamı inceleyerek, yerde duran havucu alıp ilerleyin. Lahanayı almaya çalıştığınızda ise Tony'nin buna yanaşmadığını göreceksiniz. Merdivenlerden çıkarak domatesi, ilerdeki soğanı alın ve kapıdan içeri girin. Sakallı Kadın'ın ağladığını görerek onunla konuşmaya başlayın.

  Zavallı kadının sakalları yüzünden sürekli alay konusu olduğunu öğrenin. Acaba onu mutlu edecek bir şeyimiz var mı? Inventory'deki çiçekleri kadına verin. Karşılığında bir çift takma diş alarak dışarı çıkın. Çadırı terk ederek, Lorenz ve Pirates tabelalarının bulunduğu tarafa gidin.

  Büyük Kafa ve Çadır: Çadırdaki delikten içeriyi gözetleyen çocukla konuşup kaçmasını izleyin. Delikleri inceleyerek almaya çalışın (ciddi ciddi "take" yani.) Açılan aralıktan içeriyi inceleyin. Büyük kafayı inceleyin. Sola ilerleyebilmek için önce ekranın aşağı tarafına sonra sola gidin. Slot makinasını inceleyerek sola doğru ilerlemeye devam edin. Bir yol ayrımına geleceksiniz. Kulübenin kapısını açmayı deneyin, kilitli olduğunu göreceksiniz. Anahtar deliğini ve kapının alt tarafındaki çatlağı inceleyin. Anahtarın hala kapının üstünde olduğunu göreceksiniz. Tabelanın yanındaki sopayı alarak, Pirates yazan ok tarafına doğru ilerleyin.

  Korsanlar: Tony'nin not defterini güncelleştirmesini izleyin. Bu arada defterdeki krokiyi,daha önce ziyaret etmiş olduğunuz yerlere gitmek için kullanabilirsiz. Etrafı inceleyin. Kılıçbalığını (o büyük mavi şey), varildeki delikleri inceleyin. Balık çubuklarını alın. Kaptan'la konuşun. Adamın anlatacak çok şeyi var. Merdivenlerden çıkarak sağ tarafa gidin. Etrafı inceleyip papağan Polly ile konuşun. Polly'nin aç olduğunu ve karidesi çok sevdiğini öğrenin. Açık duran kapıdan bara girin. Etrafı inceleyip masada oturan adamla konuşun. Ayın elemanı gelmeden adamın oradan ayrılamayacağını öğrenin. Ayın elemanı resmini inceleyin. Barda oturan melankolik korsanla konuşarak, onun acı hikayesini dinleyin ve artık hiç ağlayamadığını öğrenin. Inventory'deki soğanı verip işe yaramadığını görün. Barmen ve bekçiyle konuşup anahtarları almayı deneyin ama başarılı olamıyorsunuz. Bu arada bilin bakalım korsanı niye ağlatamadınız... hmmm soğanın gözleri yaşartması için doğranmış olması gerekiyor, değil mi?

  Bardan ayrılarak kaptanın yanına dönün ve kılıçbalığının yardımıyla soğanı parçalayın. Tekrar bara gidip üzgün korsana verdiğinizde onun ağlamaya başladığını ve teşekkür olarak size içki ısmarladığını göreceksiniz. (Rom istediğinizi söylerseniz işiniz çabuklaşacaktır). Bardaki işiniz bitince Polly'nin yanına giderek kapalı duran kapıyı açmaya çalışın. Polly bizi hemen kaptana ispiyonlayacak. (Pis, çirkin kuş n'olacak). Aşağı tarafa kaptanın yanına gidin ve merdivenin sağından ilerleyin. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Kabak Oyunu: Yaşlı adamla konuşarak kabak oyununun nasıl oynandığını öğrenin. Amacınız 13 no.lu kabağa ilk ulaşan olmak. Oyun sırası size geldiğinde 1 ya da 2 no. birden ilerleyebiliyorsunuz. 1 sayı ilerlemek için 1, 2 sayı ilerlemek için 2 no.lu kabağa basın. Oyunu kazanarak ödülünüzü alın. Kale (Castle) yazan ok tarafına doğru ilerleyin.

  Kale: Köprü üzerinde uyuyan balıkçıyla konuşmayı deneyin. Yerdeki yem kutusunu inceleyerek içinden bir solucan alın ve yukarı doğru ilerleyin. Sağa doğru devam ederek kalenin gardiyanıyla konuşun. Bir türlü içeri girmenize izin vermeyecek. Geri dönüp ağaçtaki deliği, ot parçasını ve kayıp kedi ilanını okuyun. Kediyi canlı ya da mumyalanmış olarak 207 no.lu odadaki kadına götürene büyük bir ödül verileceğini öğrenin. Panoramic Wheel tabelasını okuyup sola doğru ilerleyin.

  Dönme Dolap (Ferris Wheel): Yerde duran kaseyi inceleyin. Acaba içine biraz balık koysanız, kayıp bir kediyi bulabilir misiniz? Deneyin, gerçekten de kedi ortaya çıkacak ama siz yakalayamadan hemen kaçacak. Dönmedolaba binmeyi deneyin ama Tony nazlanacak. Sağa doğru ilerleyip üzerinde "servis dışı" yazan mavi kabine gelin. İçeri girip yine de şansınızı deneyin. Kolu çektiğinizde dönmedolap çalışmaya başlayacak. Hmm, buradaki işiniz bitti galiba.

  Not defterinizi kullanarak doğrudan ana meydana (main central square) veya once korsan gemisinin olduğu yere (Wharf), oradan da ekranın sağından kabak oyununu oynadığınız yere gelin. Central Square yazan tabelayı takip edin. Tony haritasını güncelleştirecek.

  Roket: Rokete binerek �ki aslında bu bir asansör� yukarı çıkın. Etrafı inceleyin. Yeşil yaratıkların önünde duran kaykayı almayı deneyin. Bankonun arkasındaki adam size kızıyor. Bu yüzden onun dergiyle haşı neşir olmasını bekleyin, yüzü dergiye gömülüyken kaykayı alın. Artık adamla (Randall) konuşabiliriz. Herşeyi konuştuktan sonra asansöre binin, aşağıya doğru yürüyerek
  Rufus'un yanına gidin.

  Rufus: Önce kardan adamla konuşarak, köpeğinizin kısa bir sure once sosis satıcısının yerinde görüldüğünü öğrenin. Şeytanla konuşmayı deneyin ama onun yerine kardan adam konuşacak ve şeytanın yabancılara karşı çok çekingen olduğunu anlatacak. Artık Rufus'la konuşabiliriz. Isterseniz onunla hanginizin daha güçlü olduğu konusunda iddiaya girebilirsiniz ama ne yazık ki onu yenemeyeceksiniz.

  Haritanızı kullanarak bu kez park girişine gidin. Organ Birleştirici (Organ's Reassembler) adındaki kabine girip iyice bir kendinize gelin. Tutuklu adam ve yanındaki çocukla konuşun. Adam size yüz vermezken, küçük çocuktan köpeğinizin canavar kafesinin (The Beast) orada görüldüğünü öğrenerek o tarafa ilerleyin.

  Canavar (The Beast): Canavarla konuşarak onun hiç de canavar gibi olmadığını öğrenin. Size özgür olmak istediğini anlatacak ve Pantagruel'le ilgili bilgi verecek. Kafes kapısının solundaki sakızı almayı ve kedi ile ilgili afişi okumayı unutmayın. Sağa doğru ilerleyin.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Yar (Romantic Corner): Minik, sevimli fareyi yakalamaya çalışın. Aşağı doğru ilerlediğinizde yarın alt kısmında bir atık borusu olduğunu görüyorsunuz. Boruyu ve kemikleri inceleyin. Az ileride sivri bir taş parçası var. Elinize aldığınızda bunun aslında bir parça alçı olduğunu fark ediyorsunuz. (Hani kolunuz falan kırıldığında kullanılan alçı gibi). Inventory'nizde onu kullanmaya çalıştığınızda açıldığını görüyorsunuz. Bu kez incelemeyi deneyin ama zavallı Tony'nin bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikri yok. Tekrar yukarı çıkıp oku takip ederek palyaçonun yanına gidin.

  Palyaço: Palyaçonun seyircilerini kaçırmasını izleyin. Daha sonar onunla konuşmaya başlayın, hiç de kibar olmadığını fark edeceksiniz. İlerideki satıcıyla konuşmayı deneyin. O da ne? Minik fare yine karşınızda ve siz yine onu yakalayamıyorsunuz. Çöp bidonunu inceleyerek bir ağzı olduğunu keşfedin. Tekrar palyaçoyla konuşarak onun ününü korumaya çalıştığını öğrenin. Hmm ama hiç seyircisi yok. Çöp bidonunun üstünde inventory'nizdeki çadırdan kopardığınız delikleri ve takma dişleri kullanarak bir seyirci yaratın. Çöp bidonunu palyaçoya doğru iterek, o gösterilerini yaparken çekici alıp, Mortimer's Bazaar yazan yere gidin.

  Mortimer'ın Dükkanı: Kayıp kediyle ilgili ilan burada da asılı. Etrafı inceleyin. Kapının yanında asılı duran tavuğu alarak içeri girin. Mortimer ve kargasıyla konuşun. Etrafı dikkatli inceleyin. Kapının yanındaki ipi alarak dışarı çıkın. Yukarı tarafa ilerleyerek şipşak foto ile çeşmenin olduğu yere gelin. Makinayı çalıştırmak için bozuk paraya ihtiyacınız var ama sizde metelik yok. Çaresiz WC'ye doğru ilerleyin.

  Tuvalet: Küçük çocukla (Wally) konuşun. Galiba onun tuvalet sorununa sizin yardım etmeniz gerekecek. Tuvaletin kapısını açtığınızda karşınıza bir timsah çıkacak. İyi de çocuk altına yapmak üzere, acele edin biraz. Yerdeki kırmızı paspası inceleyin. Parmaklığın dış tarafına giderek, kapısını açın. Timsahın dışarı çıkıp tekrar içeri girdiğini göreceksiniz. Inventory'nizdeki kaykayı paspasın üstüne koyup, parmaklığın kapısını tekrar açarak timsahın tarih olmasını ve Wally'nin rahatlayışını (!) seyredin.

  Palyaçonun yanına giderek bu kez sağ tarafa yönelin. Pizza dükkanının önünde uyuklayan Carminuccio ile konuşmayı deneyin. Fareyi yakalamaya çalışın. Çöp bidonunu inceleyerek bir parça ekmek kırıntısı alın. (Farenizi çöp bidonunun biraz soluna getirdiğinizde bir soru işareti belirecek. Ekmek kırıntısını buradan alıyorsunuz). Pizzacıya girin, yine fareyi yakalamaya çalışın. Masanın üstünde duran acı biberleri alın. Dışarı çıkıp aşağı doğru ilerleyin. Yine bir çeşme göreceksiniz. Etrafınızı inceleyin.

  Yukarıda suyun dökülmeye başladığı yerde kazan gibi bir kap göreceksiniz. Inventory'nizdeki sopayla onu almayı deneyin ama ancak biraz sallamayı başarabiliyorsunuz. Hmm, acaba su miktarını arttırsanız, kazanı düşürebilir misiniz? Haritanızı kullanarak şipşak fotonun olduğu yere gidin. Daha önce kazanmış olduğunuz doldurulmuş oyuncağı çeşme üzerinde kullanın. Tekrar bir önceki çeşmeye gidin, sopayı kullanarak kazanı alın. Pizzacıya dönerek Tunnel Of Love yönüne gidin. Isabella ile konuşun. Size tünele ancak çiftlerin girebileceğini söyleyecek.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Hot Dog Tezgahı: Sosis satıcısının (palyaçonun yanında) bulunduğu yere giderek, karavanına girin. Buzdolabına solucanı yerleştirin. Fırında tavuğu pişirin. Oradan ayrılarak Rufus'un yanına gidin. Çekici almaya çalışın (master hammer olan). Rufus'la iddiaya girin. Palyaçodan almış olduğunuz çekici kullanarak Rufus'u yenin ve 1 $ kazanın. Büyük Kafa'nın olduğu yere gidin.

  Büyük Kafa: Kazandığınız parayı slot makinasına yerleştirin. Büyük Kafa'nın gözleri ve ağzı açılınca içeri girerek büyücü ile konuşun. Büyücünün köpeğinizi bulmak için bir karışıma ihtiyaç duyduğunu öğreniyorsunuz. Karışımı hazırlamayı teklif edin ve formülü alıp inventory'de inceleyin. Malzemelerimiz şöyle: kahve, süt, meyva suyu, acı biber, bulabileceğiniz en büyük kiraz ve sidik torbası (!). Bunların hepsini bir kapta karıştırmamız gerekiyor. Büyücünün yanından ayrılarak tekrar yol ayrımına gidin.

  Kulübe: Formülü kapıdaki çatlağa yerleştirin. Donmuş solucanı anahtar deliğinde kullanarak anahtarı ele geçirin ve kapıyı açıp içeri girin. Etrafı iyice inceleyin. İlk bakışta farkedemeyebileceğiniz bir sürü şey var. Kapının yanındaki şişeyi alın. Tepede asılı duran etin bir düğümle sağ taraftaki çubuğa bağlı olduğunu fark edin. Şişeyi büstün üstünde kullanarak kırın ve bununla ipi kesin. (Bunun için kırık şişeyi knot yazısının üstünde kullanmanız gerekiyor.)

  İp kopunca et düşüyor ve piranha da afiyetle yiyor. Kapının sağında gördüğünüz kolu çekin (SÜPRİZ) Yüreğiniz ağzınıza geldi mi? Diğer tarafta yine bir kol yeri olduğunu ama kolun eksik olduğunu fark ettiniz mi? Piranhanın eti yedikten sonra fırlattığı kemiği alın ve bunu eksik kolun yerine kullanın. Açılan kapıdan içeri girin. Boya kovasını alarak merdivenlerden çıkın. Tony 205 no.lu odaya girmek istemiyor. Şansınızı 206 no'da deneyin. Sandalyenin üstündeki bebeği alın. Konsolun çekmecesini açarak biberonu alıp odadan çıkın. 207 no.lu odaya girmeyi deneyin. Yaşlı kadınla konuşun. Merdivenlerden aşağı inerek sağa ilerleyin, çıkışı kullanın. Tekrar korsan gemisine (Wharf) gidin.

  Korsan Gemisi: Fıçıdan bir balık daha alarak papağanın yanına gidin. Inventory'nizde ekmek kırıntısı ile sakızı birleştirip kuşa verin. Böylece artık sizi ispiyonlayamayacak. Kapalı odaya girip yatağın üstündeki günlüğü alın. Inventory'nizde inceleyerek kaptanın hikayesini öğrenin. Pencerenin altını inceleyip duvar kağıdını koparın. Bunu da Inventory'nizde incelediğinizde bir hazine haritası olduğunu fark edeceksiniz. Haritayı tekrar incelediğinizde Tony parkın krokisi üzerinde işaretleme yapacak. Son bir kez daha haritaya bakmayı unutmayın. Not defterinizdeki krokiyi kullanarak haritanın sol üst köşesindeki Dump yazan yere gidin.

  Burada kocaman bir saat, bir buzdolabı ve bir kol hemen dikkatinizi çekiyor. Kolu kullandığınızda satin ilerlediğini görüyorsunuz. Kola tekrar tıklarsanız saat duruyor. Hazine haritasına tekrar bakın ve yukarıdaki X işaretinin aslında roma rakamıyla 11 olduğunu fark edin. Saati 11'e ayarlayarak buzdolabını açın ve içinden bir deste kağıt alın. (Orada ne işi varsa?)

  Kaptanın yanına gidip ona kağıt destesini gösterin. Kaptan çok korkarak sessiz kalmanız karşılığında size bir mücevher veriyor (zümrüt galiba). Merdivenlerden çıkarak bara girip bekçinin yanına gidin. Inventory'nizde tavukla biberonu birleştirerek bekçiye verin ve adam sızınca belindeki anahtarları alın. Anahtarları canavarın (the beast) kafesinde kullanarak onu kurtarın. Kafesin içindeki kaseyi inceleyin. Inventory'nizdeki balığı kaseye koyun. Kayıp kedinin ortaya çıktığını ve yemeğe saldırdığını göreceksiniz. Hemen kafesin kapısını kapayarak kediyi hapsedin. Daha sonra 207 no.lu odadaki yaşlı kadına gidip kedisini verin ve ödülünüzü alın.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Foto Şipşak'a giderek makinaya para koyup resminizi çekin. Bara gidip ayın elemanı posterine kendi resminizi yerleştirerek masada oturan adamla (anchorman) konuşun. Size bir torba içinde pirinç bir plaket verecek. Torbayı inventory'nizde incelemeyi unutmayın. Şimdi sihirli karışımı hazırlamak için eksik olan malzemelerinizi toplamaya başlayabilirsiniz. Önce atık borusunun olduğu yere giderek (Romantic Corner) kahverengi sıvıdan bir miktar alın. Daha sonar Aşk Tünel'ine (Tunnel Of Love) giderek Isabella ile konuşun.

  Inventory'nizdeki bebeği ona gösterdiğinizde, Isabella çıplak olarak parka giremeyeceğinizi söylüyor. Inventory'nizde bebekle önlüğü birleştirin. Bu kez tünele girmeye izin var. Üstelik Isabella bir de lolipop veriyor bize. Lolipopu romla karıştırarak meyva suyu elde edin. Geriye bir tek sidik torbasını bulmak kalıyor. Böyle abuk sabuk bir şeyin bulunabileceği tek yere, Mortimer'ın dükkanına gidin. Ondan sidik torbası (Kamaro's Gall Bladder) isteyip bunun için her şeyi yapmaya hazır olduğunuzu söyleyin. Mortimer'ın tek şartını dinleyin. Kaptan'dan aldığınız mücevheri vererek sidik torbasını alın.

  Şimdi tüm malzemelere sahipsiniz. Aslında hepsine değil ama, bazıları yerine onlara benzeyen başka şeyler kullanacaksınız. Bütün malzemeleri karıştırabilmek için park girişindeki Organ's Reassembler'a gidin. Inventory'nizde sidik torbası, meyva suyu, süt yerine boya kovası, kahve yerine atık borusundan aldığınız kahverengi sıvı, acı biberi, kiraz yerine domatesi kazana koyarak birleştirin. Kabine koyup karıştırarak elde ettiğiniz kokteyli büyücüye götürün. Büyücünün söylediklerini dinlerken parktaki kaleden (castle in park) bahsettiğine dikkat edin. Yerde duran şapkayı almayı denediğinizde Tony içinde bir tavşan olduğunu söyleyecek. Havucu şapka üstünde kullanarak tavşanı alın. Şimdi yapmanız gereken kalenin içine girmenin bir yolunu bulmak.

  Önce pizzacıya gidip pirinç plaketi pizza fırınına koyun. Erimiş metali alarak inventory'nizdeki alçının içine koyun.(Daha once alçıyı incelemediyseniz metali koymaya çalışmadan once alçıyı inceleyip açılmasını sağlayın). Alçıyı kullanarak bir düdük elde edin. İlk seferde başaramazsanız aynı işlemleri baştan yapın.

  Krokinizi kullanarak dönmedolabın bulunduğu yere gidin. Mavi renkli kontrol odasının kapısı kapalıysa açın. Sağa doğru devam ederek ağacın yanına gelin. Inventory'nizdeki ipi ağacın yanındaki otlar üzerinde kullanın, tavşanı deliğe yerleştirin, dönme dolaba geri dönüp ipi kullanın. Tekrar ağacın yanına giderek düdüğünüzü kullanın. Bekçi köpeğinin tavşana doğru koşmasını izleyin. Kontrol odasına giderek kolu çalıştırın ve bekçinin tarih olmasını seyredin.

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  KALE

  Hemen girişteki mancınığı (catapult), makinayı ve yeşil kapıyı inceleyip patikadan yukarı yürüyün. Karşınıza 3'e 5 kalayı gösteren bir saat çıkacak. Saatin kollarının bağlı olduğuna dikkat edin. Sağa doğru yürümeye devam edin. Sulama kabını ve benzin bidonunu alın. Inventory'nizdeki çekici meyva ağacı üstünde kullanarak bir erik alın. Yukarı doğru ilerleyin. Tepesinde anten olan kulübeye girip, koyunla konuşun. Kapının yanındaki yeşil boruyu alın, dışarı çıkıp sağa doğru yürüyün. Saman yığınını (haystack) inceleyerek ilerlemeye devam edin. Karşınıza çıkan heykellerle konuşup saat 3.30'da paydos ettiklerini ama saatin bozuk olduğunu öğrenin. Ham'le konuşup Chuck'tan bıçağını isteyin. Mesaiden sonar alabileceğinizi söyleyecek. Sağa doğru ilerleyip kapıyı açarak kaleye girin.

  Temizlikçiyle konuşarak kendinizi parapsikolog olarak tanıtın. Kale girişindeki makinanın bir çeşit kimlik/yüz tanıma makinası olduğunu ve yeşil kapılı bölümün açılmasını sağladığını öğrenin. Temizlikçiden yardım isteyerek arkasını dönmesini ve ne yaptığınızı tahmin etmesini isteyin. Deterjan arabasından mavi temizleyiciyi alın. Kapının yanınaki afişte anlatılan vampire aynasına bakın. Altındaki dolaptan körüğü alın. Yandaki odaya giderek tabloyu inceleyin. Hareket eden kekin üstündeki beyaz mumu alıp mutfağa girin.

  Köşedeki yabandomuzunu ve dolabı inceleyin. Dolabın yanındaki megafonu alın. Inventory'nizde inceleyerek pillerinin olmadığını öğrenin. Odanın sol tarafına ilerleyerek sulama kabınızı suyla doldurun. Raftaki hamur sıkacağını alıp dışarı çıkın; diğer odaya girin. Dolabı açıp bir zombinin dışarı çıkmasını seyredin. Soytarıyla konuşun. Yandaki odaya geçip fare deliğini, yerdeki kutuyu ve pencereyi inceleyin. Yukarı çıkıp Gargoyle'ları inceleyin. Ekranın sağ ön tarafındakinin pek de sağlam olmadığını fark edin. Tekrar soytarının yanına gidip önündeki leğeni (küveti) mavi sıvıyla doldurun. Soytarı dışarı çıkınca küveti iterek kapağı açın ve içeri girin.

  Kırmızı düğmenin üstündeki notu okuyun. Düğmeye basın. Ejderhanın ağzından duman çıkar çıkmaz körüğü dumanın üstünde kullanın. Biraz sağa gidip ejderhayı incelediğinizde sol ayağının yanında bir panel olduğunu göreceksiniz. Düğmeye basınca bir delik ortaya çıkacak. Deliği görebilmek için biraz sağa ya da sola gidin. Deliği inceleyerek once yeşil boruyu ardından benzin bidonunu yerleştirin. Dilek kuyusu ile konuşun. Dibinde kuyuya atılmış şeyleri toplayan bir adam var. Benzin bidonunu kuyunun üstünde kullanarak parlayan alevlerde inventory'nizdeki mumu yakın.

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  Kalenin dışına çıkarak saman yığınını ateşe verin. Ortaya metal bir kapı çıkacak. Kapının önündeki iğneyi alıp içeri girin. Yerdeki ağırlıkları kaldırıp dışarı çıkın. Kekin bulunduğu odaya giderek iğneyi kekin üstünde kullanın ve kekin içindeki kızla konuşmaya başlayın. Ondan pil isteyin ve verdiği pilleri megafona yerleştirin.

  Zombinin yanına gidip megafonu zombiye verin. Dolabın içine girmesini bekleyin. Sonra dolabın kapağını açarak zombinin çıkardığı sesle yabandomuzunun ayağının düşmesini ve yan odadaki anahtarın kaymasını izleyin. Yan odaya giderek sopanızla anahtarı almayı deneyin. Yukarı çıkarak sağlam olmayan Gargoyle'u itin. Aşağı inip körüğünüzü fare deliğinin üstünde kullanın. Farenin delikten fırlattığı anahtarın pencereden dışarı gitmesini izleyin. (Eğer ilk seferinde başaramazsanız odaya gidip tekrar anahtarı almayı deneyin).

  Yabandomuzu ayağını kutunun üstünde kullanarak içinden çıkan taşı alın. Bu arada Gargoyle'a bağlı ipin hala sallanıyor olduğunu fark edin. Kalenin dışına giderek sola ilerleyin, heykelin bıraktığı bıçağı alın. Kaidenin üstündeki çatlağı (hollow) inceleyin. Sağa doğru devam ettiğinizde soytarının bir köpekle birlikte oturduğunu göreceksiniz. Köpeği almaya çalışın ama soytarı sizinle alay edecek, siz de ona bir ders vermeye karar vereceksiniz. Mouse'nuzu biraz yukarı doğru oynatarak saate bakın. Fare deliğinin olduğu odaya gidin ve bıçağınızla pencereden gördüğünüz ipi kesin.

  Soytarının olduğu yere geri dönüp köpeği alın ve ekranın alt tarafına doğru ilerleyin. Mancınığın üstüne once taşı koyun, sonra da bıçağınızı kullanın. Mutfağa gidip anahtarı alın. Dolabı açıp içine bakın, Tony'nin söylediklerini dinleyin. Soytarının köpeğini dolaba koyup kapağını kapatın. OYUNUNUZU KAYDEDİN.

  Çeşmenin yanına giderek inventory'nizdeki eriği suya bırakın, güvercinlerden birinin eriği yemesini seyredin. Yanlarına gidip güvercinleri kaçırın. Bu kez çatıya konacaklar ve yukarıdaki delikten yeri pisletecekler. Burada çok çabuk davranarak dolaba kapattığınız köpeğin sarkan tasmasını kullanın (use) ve temizlikçi kadının gelmesini seyredin. Yerdeki izin kalıbını çıkarmak için koyunun olduğu antenli kulübeye gidip bıçağınızla koyunun tüylerini kırpın.

  Zavallının üstüne sulama kabınızdaki suyu dökün. Tükürdüğü balgamı hamur sıkacağına doldurarak mutfağa geri dönün. Önce hamur sıkacağını, sonra körüğü yerdeki izin üstünde kullanarak bir kalıp çıkarın. Kalıbı alıp girişteki makinaya gidin. Kalıbı makinanın üstüne yerleştirin. Kapıdan içeri girip köpeğiniz Pantagruel'i görene kadar yukarı çıkın. Video kamerayı inceleyin. Yünü köpeğinizin üstünde kullandıktan sonra, Pantagruel'i itin. Kolu kullanarak köpeğinizi kurtarın. Sağ taraftaki minik kilidin üstünde anahtarınızı kullanarak açılan kapıdan dışarı çıkın.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi