Akıllı Enerji Yönetim Sistemi

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Otomasyon - PLC Sistemleri Bölümünden Akıllı Enerji Yönetim Sistemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  bizicon
  Yeni Üye
  Reklam

  Akıllı Enerji Yönetim Sistemi

  Reklam  Akıllı Enerji Yönetim Sistemi

  Forum Alev
  Son zamanlarda enerjinin giderek pahalanmasıyla yüksek enerji tüketen işletmeler enerji tasarrufu yapmak için arayış içine girdiler, aydınlatma, iklimlendirme, yalıtım önemli yatırımlar yaptılar.

  Enerji tasarrufu sağlamanın en önemli yollarından biriside Enerji Yönetim Sistemi kullanmaktır, tüketilen enerjiyi takip edip yönetmek , enerji giderlerini arttıran etkenleri tespit etmek %20 civarı enerji tasarrufu sağlıyor. Siemens, Schneider Electric gibi birçok büyük markanın kendi donanımları için hazırladıkları enerji yönetim sistemleri var, fakat yatırım maiyetleri çok yüksek, bu tarz yatırımlar şirketlere önemli enerji tasarrufu sağlarken yatırımların çok büyük maliyetler taşıması ve donanımsal olarak tek şirkete bağlı kalması yatırımların geri dönüşünü uzun vadelere itmektedir.


  Bu konuda size tavsiye edebileceğim bir Türk firması var. Retima bilişim, büyük firmalarla yarışacak hatta belki daha üstün bir yazılım geliştirdi, ismi "Kokpit Enerji Yönetim Sistemi" bu sistem marka bağımsız yapısı ile bir çok sensör, analizör, konpanzasyon gibi donanımı tek sistemden anlık veriler ile yönetiyor, gelişmiş raporlama sistemiyle bir çok farklı donanımdan gelen verileri kolayca ilişkilendirip raporlayabiliyor, program web tabanlı, internet olan heryerden programa ulaşabiliyorsunuz, grafikler çok kullanışlı, ve en önemlisi çok esnek bir yapıya sahip.

  teşekkürler :rolleyes: 2. 2
  Fatal
  Özel Üye

  --->: Akıllı Enerji Yönetim Sistemi

  Reklam  23: Konulara verilen cevaplarda reklam ve üyeleri teşvik etmek amaçlı üyelik (forum,blog,portal vb..) gerektiren site linkleri vermek kesinlikle yasaktır. Ve BAN sebebidir!+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi