+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Oruç Bölümünden Ramazan ayının önemi kısaca ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. HARBİKIZ
  Bayan Üye


  Ramazan ayının önemi kısaca

  Ramazan ayının önemi kısaca Forum Alev
  Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah'ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir.

  Ramazanda oruç açma vaktinin ayrı bin neşesi vardır. Bütün aile bireyleri hep birlikte sofraya oturur, oruç açma vaktini gelmesini bekleriz. Ezan veya top sesinin duyulmasıyla birlikte orucumuzu dua ile açarız. Yemeğimizi yedikten sonra dua ederek Allah'a şükrederiz. Sonra akşam namazını kılar ve teravih namazı için hazırlıklara başlarız. Bu ayda camiler dolar taşar.

  Ramazan ayı gerçekten bir ibadet ayı olarak yaşanır. Namaz ve orucun yanında aynı zamanda bir yardımlaşma ayıdır. Bu ayda yoksullar, düşkünler daha çok hatırlanır. Geleneğimizde yakınlar, komşular, yoksullar iftara çağrılır. Maddi durumu iyi olmayanlar için iftar sofraları düzenlenir.

 2. ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Ramazan ayı kişiye topluma kazandırmış olduğu bir çok faydası bulunmaktadır. Birlik ve beraberliği hissettirip yaşatması, heyecan uyandırması, ibadeti tüm gün yaşıyor olmak, fakirin halinden anlamak gibi katkıları bulunmaktadır.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
ramazan ayının önemi kısaca,  ramazan ayı ve önemi kısaca,  ramazan ayı kısaca,  cuma günü ve ramazan ayının önemi,  ramazan gününün önemi
5 üzerinden 4.75 | Toplam : 4 kişi