Arkadaşın sorunu varda sizce sorun nerde veya nasıl ögrenebiliriz

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Arkadaşın sorunu varda sizce sorun nerde veya nasıl ögrenebiliriz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  istanbulumm
  Yeni Üye
  Reklam

  Arkadaşın sorunu varda sizce sorun nerde veya nasıl ögrenebiliriz

  Reklam  Arkadaşın sorunu varda sizce sorun nerde veya nasıl ögrenebiliriz

  Forum Alev
  DSN niz IP adreslerinizi çözümleyemiyor gibi görünüyor


  modemimde sorun yok bütün ışıklar yanıo

  ama internete bağlanamıyorum
  dns hatası veriyor
  neden kaynaklanıo 2. 2
  Bera
  Üye

  --->: arkadaşın sorunu varda sizce sorun nerde veya nasıl ögrenebiliriz

  Reklam  Modemin Kullanıcı Adı Ve Şifresini DOğru Girdinizmi?

  Birde ppoe ve ppoa yı Denedinizmi

  3.olarak Dsl Hızzınız Nedir
 3. 3
  KAPLAN
  Usta Üye
  Aşağıda yazılanları dikkatli bir biçimde uygularsanız sorununuz kalmaz. Bilgiler alıntıdır. Tarafımdan uygulanmıştır.

  İnternette Karşılaştığınız DNS Hatalarına Çözüm

  İnternet bağlantınız çok yavaşsa, web sayfaları bazen açılmıyorsa ve DNS hatasını bildiren mesajlar alıyorsanız Windows DNS önbelleğini optimize edebilirsiniz.

  Bir DNS sunucusu aşırı yüklendiğinde veya çöktüğünde sorgulara cevap veremeyebilir veya sizin DNS hatası olarak aldığınız hata mesajını geri döndürebilir. Bunun sonucunda, sorguladığınız web sayfası çok yavaş açılabilir veya hiç yüklenemeyebilir. DNS önbelleğinin büyütülmesi çalışmanızı hızlandırabilir, ancak önemli bir de dezavantajı var. Önbellek çözümlenemeyen sorguları da standart olarak kaydettiği için DNS sunucusunun çökmesinden uzun bir süre sonra bile aradığınız web sayfalarına ulaşamayabilirsiniz. Ancak bu durumu da Kayıt Defteri’nde uygun değişiklikleri yaparak değiştirebilirsiniz.

  DNS önbelleğinin Kayıt Defteri’nden büyütülmesi

  DNS önbelleğini büyütmek için ilk olarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni (Başlat / Çalıştır / “regedit”) açın ve “HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetSer vices Dnscache Parameters” anahtarını etkinleştirin. Şayet aşağıda bahsedeceğimiz kayıtlar sizde bulunmuyorsa Düzen / Yeni / DWORD Değeri komutunu kullanarak oluşturabilirsiniz.

  Şimdi buradaki “CashHashTableBucketSize” öğesine çift tıklayın ve değerini “10″ olarak değiştirip Tamam’a basın. Ardından bu işlemi, DNS önbellek çözümleme hizmeti için kullanılan Hash tablosunun satır sayısını belirten “CashHashTableSize” için de uygulayın. Ancak bu sefer taban olarak ondalık seçin ve “384″ değerini girin. Önbellek içerisindeki kayıtların geçerlilik sürelerini saniye cinsinden tutan “MaxCacheEntryTtlLimit” kaydının değerini de ondalık tabanında “172800″ olarak değiştirin. Bu sayede adresler iki gün süresince saklanacak. Ardından “MaxSOACache- EntryTtlLimit” öğesinin değerini, ondalık tabanda “300″ olarak oluşturun. Bu, dinamik güncellemeler için önemli olan geçerlilik süresini oluşturur ve güncel verilerin kullanılabilir kalmasını sağlar.

  Hatalı adreslerin saklanmasının önlenmesi

  Son olarak hatalı DNS ismi çözümlemelerinin saklanmasını engellemeniz gerekiyor. Bunun için “NegativeCacheTime”, “NegativeSOACacheTime”, “NetFailureErrorPopupLimit” ve “NetFailureCacheTime” kayıtlarını kullanabilirsiniz. Tüm kayıtları devre dışı bırakmak için hepsinin değerini “0″ olarak değiştirin. Eğer “NegativeCacheTime” öğesinin değerini “300″ standart değerini ayarlayacak olursanız DNS sunucularda meydana gelen çok kısa süreli hatalarda bile web sayfasına 5 dakika boyunca ulaşamazsınız. Önbellek, bu süre boyunca ismin yeniden çözümlenmesini engeller.
  Bilgi Paylaşmak İçindir...

  İyi Forumlar.. 4. 4
  Small_Devil
  Özel Üye
  Ağ Bağlantılarım/Ağ Bağlantılarını Görüntüle/Yerel Ağ Bağlantısı/Özellikler/İnternet Erişim Kuralları seç. ÖzelliklerHepsini Otomatik Yap. Sonra bütün pencerelere "Tamam" de.

 5. 5
  istanbulumm
  Yeni Üye
  arkadaş sorunu çözmüş herkese teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi