Allerjik Kulak Hastalıkları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Allerjik Kulak Hastalıkları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  Allerjik Kulak Hastalıkları

  Reklam  Allerjik Kulak Hastalıkları

  Forum Alev
  Allerjik Kulak Hastalıkları


  √ DIŞ KULAK HASTALIKLARI :
  Eritemli pullanma ve kaşıntılı dermatit ile karakterize kronik eksternal otit, kulak kepçesinin veya dış kulak kanalının egzaması sonucu gelişebilir. Etkilenen deri, tipik olarak eritemli ve ödemli olur; fakat çok az ağrısı vardır.

  Genellikle topikal steroidli damlalarının kısa bir süre için kullanılması gerekebilir. Küpelerde kullanılan metallere, özellikle nikel ve kroma karşı olan kontakt duyarlılığın tedavisi, paslanmaz cerrahi çelikten veya daha ileri durumlarda 14 ayar altın veya titanyumdan küpe halkalan kullanılmasıdır.

  √ ORTA KULAK HASTALIKLARI :
  Allerji, tuba östaki disfonksiyonunda en önemli nedenlerden biridir. Çünkü, tüpün 2/3'ü burun mukozasıdır ve allerjik enflamasyon patolojik gelişimden sorumludur. Efüzyonlu otitis media günümüzde çocuklardaki işitme kayıplarının en sık nedenidir. Allerjinin efüzyonlu otitis mediadaki yayımlanmış prevalansının 0'dan %95'e kadar değişen oranlarda olduğu bildirilmiştir.

  √ İÇ KULAK HASTALIKLARI :
  Koklear ve Vestibüler Hidrops: Hem inhalan hem de besin allerjileri Meniere hastalığı ve koklear hidrops belirtileriyle ilişkilidir. Meniere hastalığının birçok klinik karekteristiği patogenezde bir otoimmün etiyolojiyi düşündürür.

  İyi bilinen artma ve azalma eğilimi, uzun süreli bir remisyondan sonra tekrar aktif hale geçmesi, enflamatuar bir ilişki olduğunu destekler; başlangıçta steroid tedavisine yanıt vermesi de bu nedenledir
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Allerjik Kulak Hastalıkları

  Reklam  Kulak hastalıkları önemlidir.İnsanların denge noktaları kulakları ile olmaktadır.Bu nedenle kulakta meydana gelen hastalıkların insanların dengelerini ve sinir sistemlerini bozmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi