+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Kulağı Temizletmek Zararlı mı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. xRockİnGirLx
  Süper Moderator


  Kulağı Temizletmek Zararlı mı?

  Kulağı Temizletmek Zararlı mı? Forum Alev
  En sık sorulan sorulardan biri de 'kulağımı doktora temizletmeli miyim?' sorusudur. Elbette sağlıklı bir kulağın doktor tarafından temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Baştan beri anlattığım gibi kulak zaten kendi kendini temizleyebilen bir organdır. Ancak dış kulak yolunu tamamen tıkamış ve artık kulağın kendi başına temizleyemeyeceği bölgede ve miktar olarak fazla sert bir kirin oluşmuş olması elbette temizlenmesini gerektirecektir. İşte bu noktada bir kısır döngü başlamaktadır.
  Bu kire neyin neden olduğu çözümlenmezse elbette yeniden oluşacak ve yeniden temizlik gerekecektir. Yani kulağın yeniden temizlenmesinin nedeni bir kere temizlenmiş kulağın bu temizliğe alışması ve yeniden temizlenmeye gereksinim duyması değil, neden ortadan kaldırılmadığından dolayı yeniden temizlik gerekmiş olmasıdır.


 2. ASRIN
  Bayan Üye

  Kulaklarda kir birikmesi sonucu işitme azlığı yaşanmaktadır.Böyle durumlarda doktorlar kulağı yıkarlar.Bu yıkamalar zararlı değildir.Fakat bu kirlere neden olan sorunları ortadan kaldırmak bizlerin elindedir.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
kulak yıkatmak zararlı mıdır,  kulak yıkatmak zararlımı,  kulak yıkatmak zararlımıdır,  kulak yıkatmak zararlı mı
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi