Bu Yılın Teması 'Kardeşlik Ahlakı'

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Bu Yılın Teması 'Kardeşlik Ahlakı' ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  imported_Mus
  Üye
  Reklam

  Bu Yılın Teması 'Kardeşlik Ahlakı'

  Reklam  Bu Yılın Teması 'Kardeşlik Ahlakı'

  Forum Alev
  Bu Yılın Teması 'Kardeşlik Ahlakı'

  Özellikle son yıllarda yurt çapında hızla yayılan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde bir bütünlük yakalamayı ve bu etkinlikleri daha nitelikli kılmayı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın ana temasını 'Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku'' olarak belirledi.

  Gün geçtikçe örselenen ve ihmal edilen kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukukunun en önemli insani değerlerden biri olmasından hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum Haftası’nda bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

  Hafta boyunca planlanan programlar arasında paneller, sempozyumlar, konferanslar, kitap ve kültür fuarı, haftayla ilgili öğrencilere yönelik yarışmaların yanı sıra kurum ve kuruluşlara, esnafa, şehit yakınlarına, gazilere, hastanelere, kimsesizlere ve çocuk esirgeme yurtlarına ziyaretler bulunacak.

  ''Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri” kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ''Hz. Peygamber ve Kardeşlik Hukuku'' konulu bir de kitap hazırlanacak.

  Hafta boyunca Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde, il ve ilçe müftülüklerince de çeşitli programlar düzenlenecek.

  14 Nisan 2012'de başlayacak Kutlu Doğum Haftası'nın resmi açılışı ise İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda halka açık programla yapılacak. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Bu Yılın Teması 'Kardeşlik Ahlakı'

  Reklam  Peygamber efendimizin doğumunda hayatından ve ahlakından bizlere vermiş olduğu ilhamlara dayanarak kutlu doğumda belli isimler verilmektedir. Müslümanların kardeş olduğunu belirten peygamber efendimizin doğum gününe yaraşır bir isimdir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi