Gözden Uzak Meslekler

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Gözden Uzak Meslekler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  liceli21
  Özel Üye
  Reklam

  Gözden Uzak Meslekler

  Reklam  Gözden Uzak Meslekler

  Forum Alev
  kazancılık..

  Malatya merkezde satılan bu devasa bakır kazanlar hala alıcı buluyor. Bu kazanların içinde pişirilen etli nohut, etli pilav, haşlama, kuru fasulye gibi yemekler düğünlerde yüzlerce davetliye sunuyor.


  işportacılık

  Urfa merkezdeki bir köşeye açtığı tezgâhıyla müşteri bekleyen bir işportacı…

  ekmek parası..
  İzmir’de çoğunluğunu Mardinlilerin oluşturduğu Kadifekale sakinleri… Kurdukları tandırlarda yaptıkları ekmekleri çocuklarının eline tutuşturup satmaya gönderiyorlar. Tanesini bir liraya sattıkları ekmeklerle geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.

  Yolculuk hazırlığı

  Antakya Samandağı’na bağlı Fidanlı köyünde büyükten küçüğe herkes fidancılıkla ilgileniyor. Toplanan fidanlar daha sonra tüm köylülerin fidan bahçesine sahip olduğu bu köyden Çukurova başta olmak üzere Türkiye’nin birçok iline doğru yola çıkıyor.

  Ekmek parası 2

  Sac ekmeği Anadolu’nun birçok köşesinde pişirilen ekmek türlerinden sadece biri… Hazırlanan bu sac ekmekleri de piştikten sonra pazarlarda satılmak üzere yola çıkacak.

  Tütün 'bayramı'

  Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir bayram günü… Suriye sınırları açılıyor ve Adıyamanlı tütüncüler, Suriye sınırından Türkiye’ye geçenlere tütün satmak için Ceylanpınar’da yerlerini alıyor. Adıyamanlı tütüncüler arkalarında eşlerini, çocuklarını ve torunlarını bırakarak geliyor gurbete. Ekmek parası için bir bayram daha ailelerinden uzakta geçiyor.

  Resim

  Antakya Hatay’da yaşayan Yusuf Altunay yaşamını resim ve mozaik yaparak kazanıyor. Yurt dışında eğitim gören Altunay, Antakya’nın merkezindeki atölyesinde öğrencilere resim dersleri de veriyor.


 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gözden Uzak Meslekler

  Reklam  eski mesleklerin yapılamama sıkıntısı ekonomik olsa gerek gerekli destek ne kadar verilirse verilsin yürümez artık düşünsenize kim terzide pantalon diktirir , kim kap kaçağını kalaylatır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi