K.O Yeni Başlayanlar

+ Yorum Gönder
Knight Online ve Knight Online Genel Bölümünden K.O Yeni Başlayanlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Smallville
  Üye
  Reklam

  K.O Yeni Başlayanlar

  Reklam  K.O Yeni Başlayanlar

  Forum Alev
  Oyunun Yuklenmesi ve Karakter Yaratimi

  Knight Online'daki seyahatinize baslamak için www.knightonlineworld.com. adresine giderek, hesaba kayıt yaptırıp daha sonrada Knight Online müşteri formunu doldurmanız gerekecektir.Yazılım ve PC'nizin asgari gereksinimlere uyması gerektiğini unutmayın!Kayıt formunu tamamlamanızla birlikte,hesabinizin aktif olduguna dair gerekli bilgiler electronik posta adresinize gönderilecektir.


  İlk olarak bir dünya(world)adı seçmeye ihtiyac duyacaksınız .Örnegin ,Ares dünyasi altında,hepsininde ares dünyasina ait oldukları Ares1, Ares2 ve Ares3 olarak degişik hat sunucularına ulasacaksınız.(dünya secme islemini yapmanız ve oyuna baslamanızla birlikte,karakteriniz ve sahip oldugunuz varlıklara diger dünyadan olanların ulasamayacaklarını lütfen unutmayın).karakter yaratımı sürecinde,size baslangıç olarak 10 STAT Kredisi verilecek ve bunları dilediğiniz gibi kullanmaya hakkınız olacaktır.

  STR- Strength - Strength- Güç - karakterinize ait gücü gösterir
  DEX- Dexterity - Kabiliyet -karakterinizin kaçış kabiliyetini belirtir
  HP- Hit Points - Vuruş Puanları - Ne kadar omrun kaldigini belirtir
  INT- Intelligence - Zeka -Sihirli gücünüzle, zekanın kullanıminin kombinasyonunu belirtir
  MP- Mana Points - Mana puanları - Düşmanlarınıza karsi sahip oldugunuz sihirli gücü belirtir

  STAT Kredilerinizi eklemenin hemen ardından Karakter adınızı dilediğiniz gibi girerek(enter your Character Name) ve karakterinizi yaratarak ("Create Character"),knight online'daki sayahatinize baslayabilirsiniz.Oyundaki aşamaları(level)geçtikçe yeni STAT puanları kazanacak ve ve bunları dilediğiniz gibi dagıtabileceksiniz.


  Güç Arttırımı Dükkanı (Power-up Store) ve Premium üyelikler Knight Online servisi ücretsiz olmasının yanında, oyun içinde ki sanal itemlarla ilave hizmetler sunarak, karakterinizi geliştirme ve oyundan daha fazla verim almanıza , Premium üyelik ödemeli servisiyle imkan vermektedir.Bu servise ulaşmak ve bilgi edinmek için ,ekranın üst sol tarafında bulunan "" isaretine tıklayabilirsiniz.Daha sonra güç deposunda size sunulan servisleri ,oyununuza olan katkılarını ve ne işe yaradıklarını anlamaya firsat bulacaksınız. 2. 2
  Smallville
  Üye

  --->: K.O Yeni Başlayanlar

  Reklam  KISIM 1

  Yeni Oyuncuların Yardımcısı (Beginner's Helper)
  Karakterinizi yarattıktan sonra kendinizi, şovalye olmaya ve keşfinize ilk baslayacağınız yer olan Moradon'un tarafsız şehrinde bulacaksınız .Bir şovalye olmak için daha öğrenilecek cok şey var ve bunun için en iyi secenek ,20-30 arası seviyelere ulaşana dek, Moradon'a kendinizi tanıtmak olacaktir.burada sayısız maceralara atılıp,yeteneklerinizi arttırmaya olanak bulacak ve en büyük tüccar pazarlarına ulaşacaksınız.
  Yeni çehrenizi araştırırken ,savaşamayacağınız yada oynayamayacağınız ancak size bircok faydaları olacak değişik karakterlere (NPCs) ulasacaksınız.

  Eğitiminize başlamadan önce, ilk olarak gerekli olan ekipmanları karekterinize sağlamanız gerekmektedir.Karakterinizin silahlarını, savunma gücünü ve bir çok özelliklerini, stok (inventory,'I')tuşuna basarak yönetebilirsiniz. Birçok köyde bulunan Inn Hostess adıyla tanımlanan bölgede ektra yer bulacaksınız. Ancak, Inn Hostessler,stoğunuzu üzerinizde taşıdıklarınızla sınırlı olan bankalar olacaktır.Banka içindeki bir ekipmana tekrar ulaşmak istediginizde,şehre gitme ihtiyacını duyacak ve Inn Hostesslerle konuşacaksınız.


  BOLUM 2

  Level Atlama ve Party Kurma
  Level Atlama
  Her seviyede artan deneyim(experience) puanlarına ihtiyac duyulacaktır. Bir sonraki seviyede ne kadar experience puanına gereksinim oldugu bilgisi, karakter bilgi penceresi açılarak bulunabilir(Kısa yol; U tusu).
  Party Yapma
  Güçlü ve büyük canavar gruplarıyla savaşmak cok zor bir durumdur ve basarılı olunması için bir takım(party)halinde savasılmalıdır.Diğer oyuncularla party kurmak için ,istediğiniz bir oyuncuyu secmeniz ve ekranın altında bulunan invite(davet)tusuna tıklamanız gerekmektedir "" sembolü party liderinin isminin yanında görünecek ve sadece party lideri,diğer üyeleri partiye davet edebilecektir.


  KISIM 3

  Karakter Gelistirme
  Yetenekler (Skils)
  Başlıca yeteneklerinizi görmek için ekranın altında bulunan "Skill"(yetenek,kabiliyet) tab'ini tıklayarak açınız..Burada ne gibi kabiliyetlere sahip oldugunuzu(gri olmayan iconlar) ve sizleri ne gibi yeteneklerin ileride beklediğini görebileceksiniz.(gri olan iconlar) Mouse'ınızı icon üzerinde gezdirerek,herbir yeteneğin tanımını görebilirsiniz.Eger grilenmemis skiller var ise ve gerekli Mana Pointlerine sahip iseler ,bunun anlamı,buradaki skill veya skilleri mouse'ınızla sürükleyerek ekranın sol tarafındaki skill bar'ına yerleştirebilirsiniz.Örnegin, temel skiller (basic skills)arasında "sprint"(hizli kosma yetenegi) müsait durumda ise ve bunu 1 numaralı bölgeye sürüklerseniz ,daha sonra sadece 1 numaralı tusa basarak karakterinizin bu özelligi kullanmasıni saglayabilirsiniz.Bu bölgeye mouse'ınızla iksir bile sürükleyerek kısa yoldan ulaşabilirsiniz .
  10.seviyeden sonra ,bir şovalye olarak ,kendinize özel rolünüz için gerekli egitime ,Moradonda bulunan Kaptan Kunabarl ile konuşarak başlayabilirsiniz.rolünüze özel alanın seçimi size o sınıf için gerekli olan kabiliyetlere ulaşmanıza olanak verecektir.( kısa yol tuşu,(short-cut key "K"). (kullanım için bazı skiller çeşitli kosullara bağlıdır ).


  Stats
  Stat puanları hangi silah ve techizatları donanabileceğinizi belirlemek için kullanılır.Her bir karakter sınıfı , puanlarını kendi özel statlarına ,açık mavi olan yerde yatırmalıdır.Örnegin Dexterity(Kabiliyet ),Rogues'lara özel bir bir nitelik iken, bir şovalye(Warrior)daha cok güç özelligini kullanacaktır. 3. 3
  Smallville
  Üye
  NPCs

  (Non Playing Characters) Oyun oynamayan karekterler Knight Online oyun serüveniniz boyunca size yardım etmek için vardir.

  Görevler

  Çesitli NPC'leri ziyaret ederek, bircok göreve katılabilirsiniz. Bu görevlerin tamamlanmasıyla karekteriniz experience points (tecrübe puanları) ve/veya item'lar ele geçirebilirsiniz. “icon” a basarak her level'in görevini görebilirsiniz.

  Kendi Clanınızı Kurun

  Klanlar (Clans) aynı ırktan insanlarin klan derecelerini belirlemek icin millet puanlarını (National Points - NP) paylaşırlar. Toplam 36 kişiye izin verilir. Kendi klanınızı kurmak için, kendi kale bölgenizdeki (castle zone) Inn Hostess NPC'yi ziyaret etmelisiniz. Bu bölgede daha önceden kurulmus herhangi bir klana katılabilirsiniz.
 4. 4
  Smallville
  Üye
  Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  Oyuna giremiyorum. Sorun nedir?
  Aldığınız hata mesajıyla birlikte lütfen Müşteri Hizmetlerine başvurunuz. Sıkça Sorulan Sorular ve forum bölümü de size bu konuda yardımcı olabilir.
  Oyunun son yamasından sonra oyuna giremiyorum neden?
  Server.ini dosyanızı bir eski versiyona göre ayarlayıp kaydedin. Daha sonra launcher'i çalıştırıp yamanın tekrar yüklenmesini sağlayın. Bu işlem bitince bilgisayarınızı kapatıp açın ve tekrar oyuna girmeyi deneyiniz. Eğer bu sorununuzu çözmezse lütfen Müşteri Hizmetlerine başvurunuz.
  Hack shield'in yüklenmesi çok uzun zaman alıyor, neden?
  Ekran kartınızın en güncel sürücüsünü yüklemeniz bu sorunu çözecektir. Aksi taktirde ekran kartınızı aldığınız satıcı ile iletişime geçiniz.
  Oyun esnasında bilgisayarım donuyor veya kilitleniyor. Ne yapabilirim?
  Yeni kurdugunuz bir yazılım veya program varsa bu program oyun ile çakışıyor olabilir. Bu durumda en son kurduğunuz programları bilgisayarınızdan kaldırıp makinanızı yeniden başlatınız. Eğer bu sorununuzu çözmez ise Knight Online'i bilgisayarınızdan kaldırıp temiz yeni bir kurulum yapın. Eğer bu iki çözüm de sorunu halledemezse lütfen hata ekran görüntüsü ile Müşteri Hizmetlerine başvurunuz.

 5. 5
  Hasan
  Özel Üye
  Konu Yararlı Görülmüştür ve Sabitlenmiştir.

 6. 6
  maxpean38
  Üye
  adam bişey anlatmak için bir sürü mesaj göndermiş oh valla bende yaparım

 7. 7
  ASM PC
  Emekli
  burada fazlasıyla bilgi var okuyanlar çok rahat oynar

 8. 8
  underthera
  Yeni Üye
  ya small ii hos da sen ingilizcesini turkceye cevirmişin sorun o dill knighce acıklasan daha ii olur yeni baslayanlar için ya senin dediine bakan biri rastgele mage acıp guclu olmasını ister ve str ye verir dusun bi aptalca bişe diil mi?:D
  bakın kankyler str=guctur ama warriorlara str verirlir bide priestlere
  dex=kacıs içindir ama sadece rogueler için lzmdır
  mp=magic power(sihir gucu)yani magicianlara lzmdı{mp mana pt aynı zmnda]
  en fazla manaya ihtiyacı olaa priesttir dolayısıyla int e vermek zrndadır cuınku in mpyi cogaltırr
  BENCE ANLAMADINIZ AMA OYNADIKCA ÖĞRENİRSİNİZ:D

 9. 9
  underthera
  Yeni Üye
  ha bn jpkodayım bu arada mykoyla basladım 3-4sene önce ztn oyunda (o zmn başladı;)
  uskoda pek fazla kasmadım
  jpkoda su an 61,5magem var bi kaçchar daa var 40-50 dolayları fln...

 10. 10
  albaytrex
  Emekli
  bence gereksızz adam bunu okuyup mu anlıcakk:D:D

 11. 11
  ONUR206
  Yeni Üye

  --->: K.O Yeni Başlayanlar

  Reklam  helal doğrusu abim nie yalan soleyim ben olsam bu kadaruğrasmazdım heralde sen onden moderatöz oldun :).ama seni tebrik ederim cunku epey uğrstığın belli ty

  istekleriniz ve rep punlarınızı bekliyorum

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi