Upgrade Rehberi v1.4

+ Yorum Gönder
Knight Online ve Knight Online Genel Bölümünden Upgrade Rehberi v1.4 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kopyacı
  Üye
  Reklam

  Upgrade Rehberi v1.4

  Reklam  Upgrade Rehberi v1.4

  Forum Alev
  Eşyaların Upgrade Edilmesi


  Upgrade işlemi Moradon'daki Magic Anvil aracılığıyla yapılır. Buradan istediğiniz eşyayı ve o eşyaya uygun parşömeni gerekli yerlere yerleştirirsiniz, eşyanız bir seviye yükselir veya yanar.

  Belirtilen yüzdelerin hepsi yaklaşık değerlerdir. Ayrıca upgrade işi aynı zar atmaya benzer. Altı kez üstüste zar attığımızda en azından bir kere 6 gelmeyeceği gibi, örneğin upgrade şansı %5 olan bir eşyadan 20 tanesini upgrade edersek en azından birinin tutacağının garantisi yoktur.


  Low Class Item’lar

  Wizard Staff gibi düşük seviyeli eşyalar upgrade edilirken +7’ye kadar LUS kullanılır, +7’de eşya seviye atladığı için MUS kullanılmaya başlanır. Yaklaşık upgrade yüzdeleri şöyledir:

  +1>+2 : %100 (LUS)
  +2>+3 : %100 (LUS)
  +3>+4 : %70 (LUS)
  +4>+5 : %70 (LUS)
  +5>+6 : %65 (LUS)
  +6>+7 : %35 (LUS)
  +7>+8 : %5 (MUS)


  Middle Class Item’lar

  Full Plate zırhlar gibi orta seviyeli eşyalar upgrade edilirken +7’ye kadar MUS kullanılır, +7’den sonra eşya seviye atladığı için BUS kullanılmaya başlanır. Yaklaşık upgrade şansları şöyledir:

  +1>+2 : %100 (MUS)
  +2>+3 : %100 (MUS)
  +3>+4 : %70 (MUS)
  +4>+5 : %70 (MUS)
  +5>+6 : %60 (MUS)
  +6>+7 : %35 (MUS)
  +7>+8 : %5 (BUS)


  High Class Item’lar

  Raptor, Chitin gibi yüksek seviyeli eşyalar upgrade edilirken ilk önce bir kez HUS kullanılır, ardından +2’den sonra BUS kullanılmaya başlanır. Eşyanın kalitesine göre isteğe bağlı olarak Trina’s Piece de kullanılabilir. Eğer işi şansa bırakmak istemiyorsanız +1’den +2’ye geçerken de BUS kullanabilirsiniz. Yaklaşık upgrade yüzdeleri şöyledir:

  +1>+2 : %99 (HUS)
  +2>+3 : %100 (BUS)
  +3>+4 : %70 (BUS)
  +4>+5 : %70 (BUS)
  +5>+6 : %55 (BUS)
  +6>+7 : %25 (BUS)
  +7>+8 : %5 (BUS)


  Unique Item’lar

  Unique eşyalar başlangıçta upgrade edilemez durumdadır. Upgrade kilitlerini açmak için BES kullanılır, başarı şansı %100’dür ama sizden 500.000 coins alır. Bundan sonra upgrade için BUS kullanılır.
  Unique eşyaların upgrade yüzdeleri hakkında ise kesin bir fikrim yok, ama high class item’larla eşit olabilirler. Yine emin olmasam da her upgrade sırasında sizden 250.000 coins aldığına dair yazılar okudum.


  Notlar:  Low class item’ları LUS ile +3’e kadar %100 upgrade edebilirsiniz.

  Middle class item’ları MUS ile +3’e kadar %100 upgrade edebilirsiniz.

  High class item’ları BUS ile +3’e kadar %100 upgrade edebilirsiniz.

  Düşük seviyeli eşyalarda MUS ya da BUS kullanmak upgrade şansını gözle görülür bir şekilde değiştirmemektedir.

  Eşyalara HP,STR... gibi ek özellikler ya da element eklemek %100 değildir, ama başarı şansı çok yüksektir.

  Eşyalardaki element özelliğini değiştirmek %100’dür, ama sizden upgrade sırasında 500.000 coins alır. Örneğin bir Elixir Staff +6/48 Lightning Damage’ı High Class Dispel Scroll kullanarak %100 başarı şansı ile Flame Damage’lı bir asaya dönüştürebilirsiniz.

  Bir eşyaya upgrade işiniz bitmeden Enchant Scroll kullanmayın, ya da element eklemeyin. Başarı şansını etkilediği tartışılır, ama eğer element vb... eklerseniz ve de eşyayı daha sonra upgrade ederken yakarsanız kullandığınız scroll da yanmış olacaktır.

  Trina’s Piece, upgrade şansını yaklaşık olarak %20 artırmaktadır.


  Efsaneler:

  Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki “upgrade taktiği” diye bir şey yoktur. “Bir deneyeyim” derseniz kaybeden siz olursunuz. %100 upgrade yapmanın tek yolu, sadece GM tarafından sağlanan %100 Upgrade Scroll’lardan kullanmaktır.  Eşya yakma yöntemlerinin işe yarar bir yönü yoktur. Yaptığım denemelerde upgrade şansında gözle görülür bir değişikliğe rastlamadım.

  “Kutu” olayı da tam bir efsanedir. KE’den önce +9’a kadar 33 aşamalı bir upgrade yöntemi olduğuna dair duyumlar aldım, ama gerçekse bile artık işe yaramıyor. Üstelik ispatı da var. Internet’te bulduğum bir yazının tercümesini aktarıyorum: “Packet sniffing yalan söylemez. Hangi kutuyu kullanırsanız kullanın server'a aynı paket gönderiliyor. Upgrade yaparken kullandığınız kutunun numarası server'a gönderilmiyor, yani hangi kutuya koyduğunuzun hiç bir önemi yok.”  Aksesuarların Upgrade Edilmesi


  +5 ve üzeri aksesuarlardan aynı cinsten 3 tanesini, Charon'dan satın alabileceğiniz "Accessory Compound Scroll" ile birleştirebilir ve seviye atlatabilirsiniz. Örneğin 3 adet Dexterity Bonus +6 Pendant'ı compound ederek bir adet Dexterity Bonus +7 Pendant elde edebilirsiniz. Burada takıların görünüşleri önemli değildir, aynı özelliğe sahip olmaları yeterlidir.

  Sanılanın aksine takılardaki upgrade şansı azalmaz, aksine gittikçe artar. Yaklaşık değerler şöyledir:

  +5>+6 : %55
  +6>+7 : %60
  +7>+8 : %75
  +8>+9 : %90


  Unique Aksesuarlar

  Normal aksesuarlarla aynı şekilde birleştirilirler, +3'e kadar başarı şansı %100'dür. 2. 2
  jap10
  Emekli

  --->: Upgrade Rehberi v1.4

  Reklam  Arkadaşım ben item yakarak bir cok defa +8 upr. ettim.
  en son arkaşımın biri cafemde +8 shel gecirdi . 3. 3
  Best-Blast
  Yeni Üye
  bence sanstan baska birsey deil
 4. 4
  Best-Blast
  Yeni Üye
  www.emmy.tr.cx bir bakın

 5. 5
  sericocuk
  Üye
  bencede şans lazım bu arada arkadasım flood yapma!

 6. 6
  amon_ra
  Yeni Üye
  Sadece Şans ama ßirçok kişi iTem yakarak daHa iyi iTem yapacağına inanıyor..! ßi kere arkadaşım +6 oLan doLu basarken paTLattı ßide yanmasın die önceden cleaver yakmışTı :D

 7. 7
  donkilot
  Yeni Üye
  + basma bugu die bısı var ama cok ozel adamlar bılıo bende ozel olmasamda bılıorum :)

 8. 8
  donkilot
  Yeni Üye
  adamlar gmden ozel saatlerı ogreni ve izin alıolar artık scrool fln yok adam +8 shel yakıo +10 shard basıo yakmak nasıl ise yarıo die merak ediosanız kola ilgili butun yerleri okuyun bi adam yazmıstı 4 kırmızı 1 sari +7 5 kırmızı 1 sarı +8e %70 ihtimalle basılıo

 9. 9
  Don Corleone
  Yeni Üye
  Ayrıca Upgrade işinde Lag'ın da büyük etkisi olduğuna inanıyorum. Eğer sizle birlikte aynı anda Upgrade yapan bir çok kişi varsa nedenini anlamamakla birlikte upgrade ihtimali ciddi anlamda düşüyor. Bir ara ışıkları takip ederdik. Ancak sadece bir efsane olduğunu sonradan öğrendir.

  Upgrade tamamen şans işidir.

 10. 10
  bronzadam
  Yeni Üye
  Paylaşım İçin Sağol ....

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi