King Charles Spaniel Köpeği , Özellikleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden King Charles Spaniel Köpeği , Özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  |¨MaD qİrL¨|
  Usta Üye
  Reklam

  King Charles Spaniel Köpeği , Özellikleri

  Reklam  King Charles Spaniel Köpeği , Özellikleri

  Forum Alev


  Temel Özellikleri
  İngiliz Toy Spaniel küçük ve dayanıklı bir spaniel'dir. İngiliz Toy Spanieli kibar, oyuncu, sevgi dolu ancak bazen biraz çekingen bir ırktır.

  Neler Yapar?
  Ona sevgiyle yaklaşanlara karşı yumuşak huyludur. Irk doğal olarak uslu ve zekidir, ancak inatçı olabilir. Sessiz, çok ilgi istemeyen ve her zaman nazik davranılması gereken bir ırktır. Diğer köpeklerle arası iyidir. İngiliz Toy Spaniel insanlarla birlikte olmaya ihtiyaç duyar. çocuklarla arası genelde iyidir, ancak yaşı büyük olanlarla daha iyi anlaşır. çok havlamaz. Ortalama bir bekçi köpeğidir. Mükemmel bir ev köpeği olarak kabul edilir. Bazıları çok yemek seçer.

  Aşırı sıcaklardan korunmalıdır. Apartman hayatı için uygundur. Oldukça az egzersize ihtiyaç duyar. Yine de zinde tutulması için düzenli yürüyüş imkanı sağlanmalıdır.

  Tarihçesi
  İngiliz Toy Spaniel'in orijini Asya spaniel'lerine kadar uzanabilir hatta belki de Pug'a kadar. Yine de temel olarak İngiliz Adalar'ında geliştirilmiştir. Bu sevimli köpek İngiliz Kraliyet ailesinin sevgilisi olmuştur. İngiliz Toy Spaniel'inin bir tipi, King Charles Spaniel, adını Kral Charles II'den almıştır. 19 yüzyıl boyunca İngiliz Toy Spaniel çeşitli değişimlere uğramıştır. Çıkık gözleri basık burun ve kubbemsi kafatası ile daha küçük üyeleri üretilmiştir. Sonuç günümüzün İngiliz Toy Spaniel'idir. Cavalier King Charles Spaniel'ine benzeyen bu ırkın varlığı 19. yüzyıl öncesi Toy Spaniel'ine dayanır.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: King Charles Spaniel Köpeği , Özellikleri

  Reklam  Nazik ve sevgi dolu bir köpek türü olduğundan sevgi ile yaklaşanlara kolaylıkla karşılık verebilir. Bunun dışında çekingen davranmasına neden olabilir.+ Yorum Gönder
cavalier king charles spaniel özellikleri,  king charles özellikleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi