Ücretsİz Asp Desteklİ Hostİng’ler

+ Yorum Gönder
Webmaster ve HTML-PHP-ASP-JAVA Bölümünden Ücretsİz Asp Desteklİ Hostİng’ler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  By_Suprens!
  Üye
  Reklam

  Ücretsİz Asp Desteklİ Hostİng’ler

  Reklam  Ücretsİz Asp Desteklİ Hostİng’ler

  Forum Alev
  ÜCRETSİZ ASP DESTEKLİ HOSTİNG’LER

  Ücretsiz ASP destekli Hosting'ler ile ilgili özet bilgileri bu rehber altında bulabilirsiniz.
  1-) HANGİSİNDE NE GİBİ ÖZELLİKLER VAR NE GİBİ ÖZELLİKLER YOK?
  Ücretsiz Hosting servisi veren firmalar bu işi tanıtım ve yardım amaçlı yaptıkları için pek çok özelliği bizim kullanımımıza sunmamaktalar.Bir çok özel bileşeni, desteklemiyorlar.Yine bir çoğunda FTP desteği de ne yazık ki bulunmuyor.Ücretsiz ASP destekli Hosting olarak bizim bildiklerimizi size burada kısaca özellikleriyle birlikte anlatmaya çalışacağız.
  nBRİNKSTER
  nBir çok ASP kullanıcısın ücretsiz alan için kullandığı Brinkster kısıtlanmış bir çok özelliği olmasına rağmen en çok kullanılan ücretsiz hosting’lerden biri olmaya devam ediyor. Brinkster size ücretsiz olarak 15 MB alan, web üzerinde kontrol paneli, ASP 3.0 desteği, 500 MB günlük web trafiği ve ASP.NET desteği sunuyor.
  nBrinkster in desteklediği hiçbir e-posta veya upload bileşeni bulunmamaktadır. FSO desteği de yine Brinkster de kullanamayacağınız özelliklerin başında geliyor.
  nBrinkster’in yukarıda bahsettiğimiz trafik limiti yüzünden eğer ziyaretçisi çok olan bir siteniz varsa veya böyle bir site yapmayı planlıyorsanız ne yazıkki günün çoğu bölümünde trafik limitinden ötürü siteniz kapalı kalacaktır.Bu açıdan Brinkster’i ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcıların trafik limitine dikkat etmesi gerekiyor.
  nBrinkster tüm sayfalarınızın yukarı kısmına bir banner reklamı otomatik olarak eklemektedir.
  nSize sundukları adresi www.brinkster.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.
  n7HOST
  nBrinkster gibi 7host’ta en çok tercih edilen ASP destekli ücretsiz hosting’lerin başında gelen bir firma. 7host size ücretsiz olarak 50 MB alan, ASP 3.0 desteği, ücretsiz ftp hesabı ve kontrol paneli sunuyor.
  n7host u diğer alternatiflerinden ayıran en büyük özelliği ücretsiz bir şekilde size FTP hesabı sunmasıdır.Bu sayede herhangi bir FTP programı ile hesabınıza bağlanıp dosyalarınızı buradan kolayca webe gönderebilirsiniz.
  n7host’ta Brinkster’de olduğu gibi hiçbir e-posta bileşeni veya upload bileşeni desteği bulunmamaktadır. FSO desteği de bulunmamaktadır.
  n7host tüm sayfalarınıza otomatik olarak text (yazı) reklam eklemektedir.
  n7host sayfalarında günlük ne kadar web trafiğine izin verdikleriyle ilgili bir bilgi bulunmuyor.Ama bu rakamın sınırsız veya çok yüksek bir rakam olduğunu düşünmüyoruz.Bu açıdan yine buna göre hareket edip sitenizi trafiği az yiyecek şekilde ayarlamanız sizler için daha iyi olacaktır.
  nSize sundukları adres http://user.7host.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.
  nDOMAİNDLX
  nDomaindlx alternatif olarak ve bu aralar yaygın bir şekilde kullanılan ücretsiz ASP destekli hosting’lerin başında gelmekte. Domaindlx ücretsiz olarak 100 MB alan, web üzerinde kontrol paneli, ASP 3.0 desteği, WAP desteği ve sınırsız trafik (1000 MB’a kadar olduğu belirtilmiş) sunuyor.
  nDomaindlx’in FTP desteği ücretsiz hosting’lerinde bulunmamaktadır.
  nDomaindlx’te diğerlerinden farklı olarak ASPEMAIL e-posta bileşenini kullanabilirsiniz.Her hangi bir upload bileşenini desteklemiyor.FSO desteği de bulunmamaktadır.
  nDomaindlx’de sayfanızın üzerine büyük bir reklam yerleştirilmektedir.
  nWeb trafiği konusunda da en iyi seçenek Domaindlx olacaktır.
  nSize sundukları adres http://ccc.domaindlx.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.
  nWEBSAMBA
  nWebsamba ücretsiz olarak 30 MB alan, ASP desteği, FTP hesabı, sınırsız trafik özelliklerini sizlere ücretsiz olarak sunuyor.
  nWebsamba’da herhangi bir e-posta bileşeni veya upload bileşeni kullanamazsınız. FSO desteği de bulunmamaktadır.
  nWebsamba’da tüm sayfalarınıza otomatik olarak yukarı kısmına reklam eklenmektedir.
  nSize sundukları adres www.websamba.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır. 2. Alev
  Özel Üye

  Ücretsİz Asp Desteklİ Hostİng’ler Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi