Host çeşitleri

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Hosting / Domain Bölümünden Host çeşitleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  OR@L
  Usta Üye
  Reklam

  Host çeşitleri

  Reklam  Host çeşitleri

  Forum Alev
  arkadaşlar host alacağımda bu linux hosting, html hosting ,windows hosting çesşitleri var. bunlar arasındaki fark nedir:confused: hangisi forum daha iyi.:cool: orta büyüklükte bir forum için ortalama kaç mb alan gerekir.:rolleyes: host ve domaini aynı firmadan almam benim için bir avantaj olurmu:)?????????

  arkadaşlar afedersiniz dalgınlıkla yanlış yerde açmışım.:eek: 2. 2
  KemaaLL
  Emekli

  --->: host çeşitleri

  Reklam  linux ve windows hosting normal site sahipleri için genel seçeneklerdir. ikisinin pek farkı yok gibidir. linuxda access veritabanı çalışmaz ve php siteler için en uygun host seçeneğidir.. windows genellikle access veritabanı çalıştığından dolayı asp tasarımcılarına hitap eder.. mysql desteğide verilmektedir. eğer kuracağınız bir forum veya php scripti ise kesinlikle linux kullanmanızda fayda var.. bu hostingi alırken ne gibi şeylerin size yeterli olacağını ben böyle hesaplayamam..

  bi yer almak için benim baktığım bir forum içinse şunlardır:
  1- ftp ye neler yükleyeceğim ne kadar yerim olmalı
  2- daha sonra dosya yüklermiyim yüklersem büyük olmalımı
  3- site trafiği yani bandwith en önemlisidir.eğer siteniz çok ziyaret ediliyorsa en az 20 gb bandwith olan bir hosttan başlarım.
  4- bunların fiyatları nedir ne kadar öderim ve alacağım hosting sağlam ve güvenilirmi


  ayrıca domaini kesinlikle güvenilir yerlerden kendi isminize tescil ettirerek almalısınız.aksi durumda çok kötü durumlarla karşılaşabilirsiniz..+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi