Dedicated Hosting Ne Demektir ?

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Hosting / Domain Bölümünden Dedicated Hosting Ne Demektir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Dedicated Hosting Ne Demektir ?

  Reklam  Dedicated Hosting Ne Demektir ?

  Forum Alev
  Dedicated Hosting Ne Demektir ?  Bir sunucunun tümüyle bir kullanıcı tarafından hosting amaçlı olarak kiralanmasına dedicated hosting denir.

  Genelde hosting için bir sunucuyu tümüyle kiralamanız gerekmez. Bir sunucunun bir bölümü siteniz için yeterlidir. Hosting şirketleri de zaten normal hosting paketlerini bu şekilde oluştururlar.

  Ancak bazı siteler performans gereksinimleri ve ziyaretçi yoğunluğu gibi nedenlerle bir serverin bir bölümü ile yetinemezler ve bir sunucu hatta birkaç sunucu üzerinde barındırılırlar. Mesela toplistler, sayaç siteleri performansları için, mp3 siteleri ise kullandıkları band genişliği için tek bir sunucuda barındırılırlar.

  Sitenizi tek bir server üzerinde barındırmak için bir dedicated hosting paketi almanız gerekir. Bu hosting paketleri tabiî ki alıştığınız hosting paketlerinden çok daha pahallıdır.
  Hosting siteleri birçok müşteriye bölerek aldıkları server ücretini dedicated hosting paketinde tek müşteri olması nedeniyle tek müşteriden alırlar.

  Ancak fiyat konusu sadece server’ın kendisi ile ilgili değil, server için verilen hizmet ile bağlantılı olarak da değişir.

  Dedicated Hosting alırken dikkat etmeniz gereken ilk husus, sunucunun “managed” olup olmamasıdır, yani sunucuyu size kiralayan hosting şirketi tarafından yönetilip yönetilmediği. Eğer sunucu hosting şirketi tarafından yönetiliyor, serverın bakımı, serverın bir sorun yaşaması durumunda bu sorunun çözülmesi, her türlü teknik desteğin sağlanması gibi hizmetler hosting şirketi tarafından gerçekleştiriliyorsa buna managed dedicated hosting kiraladığınız servera ise managed dedicated server denir. Aksi halde sadece dedicated server denir.

  Eğer teknik bilginiz bir serverı dışardan yönetmeye, server sorun yaşadığında veya çöktüğünde onu kurtarmak için yeterli işlemleri yapmaya yeterli değilse managed bir server almanızı tavsiye ederiz.
 2. 2
  hosting-baba
  Yeni Üye

  --->: Dedicated Hosting Ne Demektir ?

  Reklam  ttp://---------com ile size ilk Web Hosting Komple Flati sunuyoruz. A´dan Z´e hersey sinirsiz.

  Webspace ´den, Traffic´e FTP veya MYSQL ve daha fazlasi dahil
  hicbirinde sinir bulamazsiniz.

  30 gün para-geri garantisi ´de dahildir.
  sadece ücretsiz ve önkusulsuz testaccount ile kaydt olun ve kendiniz görün.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi