Bahar İçin Pratik Ayak Bakım Rehberi

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Bahar İçin Pratik Ayak Bakım Rehberi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Bahar İçin Pratik Ayak Bakım Rehberi

  Reklam  Bahar İçin Pratik Ayak Bakım Rehberi

  Forum Alev
  Bahar İçin Pratik Ayak Bakım Önerileri
  Ayak Bakimi-Ayaklara Pedikür-Pratik Ayak Bakimi-Catlayan Topuklar Icin Bakim


  Açık ayakkabılar giymek için gün sayarken, ayaklarınızı eski ışıltılarına kavuşturmak ve yaza hazırlamak için bakımın tam zamanı.

  Yoğun kar yağışları ile geçen soğuk bir mevsimi geride bıraktık. Günün bütün yorgunluğunu çeken, botlara, çizmelere hapsolmuş ayaklarımız, açık ayakkabılar için gün sayarken, ayaklarınızı yaza hazırlamak için bakımın tam zamanı. Üstelik bu bakımları evde kendinize ayıracağınız çok kısa zamanlarda yapmanız mümkün.

  Pediküre vakit ayıramıyorsanız, yapılacak işlem çok basit, öncelikle ılık bir su hazırlayarak içine koyacağınız özel yağlar ve bakım ürünleri ile ayaklarınızı gevşetin ve ölü tabakanın yumuşamasını sağlayın.

  Tırnak bakımı şart

  Tırnaklarınızın etrafında yumuşamış olan tırnak etlerinizi geriye doğru ittirerek temizleyin. Gerekli durumlarda et pensi veya et makası ile fazlalık etleri çok derine inmeden alabilirsiniz. Kullanılacak olan pensin cobalt malzemeden paslanmaya karşı dayanıklı olması önemlidir. Ancak pensle yapılan işlemin profesyonellerce yapılmasının daha güvenli olacağını unutmayın.

  Ölü tabakadan arındırın!

  Tırnak bakımının ardından sıra ciltteki ölü tabakayı arındırmaya ve nemlendirerek ışıltısına kavuşturmaya geldi. Sertleşmiş ölü tabakayı temizlemek için topuk törpüsünden yararlanabilirsiniz. Topuk törpüsünü çok fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle bölgeye uygulayabilirsiniz.

  İdeal bakım için özel yağlardan destek alın!

  Ayrıca deniz tuzu ve özel yağlarla desteklenmiş ürünler ideal bakım için kullanılabilir. Bu ürünleri kullanırken önce tamamen çalkalayarak yağ ve tuzun birbirine tam olarak karışmasını sağlıyoruz. Ardından çok küçük bir miktar bölgeye dökerek masaj yaparak cilde yediriyoruz ve ılık suyla duruluyoruz.

  Ayak bakımlarında özellikle jojoba yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Jojoba yağı bilinen en iyi yumuşatma özelliği olan bitkilerdendir, ayrıca eski çağlardan bu yana cilt yaralarının tedavisinde kullanıldığı da bilinmektedir. O halde bu bitkinin avantajlarından ayaklarımızın nasiplenmesini sağlamak önem taşır.

  Kullanılan jojobalı-peeling ürünlerinin en az haftada bir kez uygulanmasını öneriyoruz. Ayrıca 15-20 günde bir pedikür yaptırmayı ve her akşam ayaklarınızı özel bakım kremleri ile nemlendirmeyiihmal etmeyin. Kendinize her gün ayıracağınız 10 dakika veya 15 günde bir kez ayıracağınız yarım saatlik zamanlar ile ayaklarınız ışıldasın!

  Uzman Esra Soydan
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Bahar İçin Pratik Ayak Bakım Rehberi - Ayak Bakimi-Ayaklara Pedikür-Pratik Ayak Bakimi-Catlayan Topuklar Icin Bakim

  Reklam  Yaz ayların açık ayakkabı giyerek ayaklarımız görünmektedir. Açık olduğundan ayak bakımı daha bir özen gösterilmektedir. Ayakların nemlendirilmesi ve her gün temizlenmesi gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi