Sivilcelere doğal yöntemler

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Sivilcelere doğal yöntemler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  angel-girll
  Bayan Üye
  Reklam

  Sivilcelere doğal yöntemler

  Reklam  Sivilcelere doğal yöntemler

  Forum Alev
  Sivilcelere Çözüm


  Bir avuç papatyayı pırasanın sıkılmış suyuna atıp kaynatın. Daha sonra sıkarak çıkardığınız papatya posasının içine bir tutam şahtere otu ilave edin ve krem kıvamına gelinceye kadar badem yağı ekleyerek yoğurun. Hazırladığınız kremi cildinizi temizledikten sonra sivilceli bölgeye sürün. Birkaç tane narın kabuklarını biraz sirkenin içine atıp kaynatın. Elde ettiğiniz karışıma gül suyu ilave edip, bu sıvıya batırdığınız temiz bir pamukla temizlenmiş ciltteki sivilceli bölgeye kompres yapın.


  Bir avuç gül yaprağı, bir avuç şahtere otu ve bir avuç papatyayı sirkeli suda kaynatın. Daha sonra süzün ve elde ettiğiniz posaya dövülmüş nar kabuğu ve krem kıvamına gelecek kadar badem yağı katarak iyice yoğurup sivilceli bölgeye sürün. Bir avuç şahtere otunu kaynar suda yarım saat bekletin. Daha sonra temiz bir tülbentten geçirerek süzün. Elde ettiğiniz sıvıya 10-15 damla badem yağı ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışıma batırdığınız temiz bir pamukla sivilceli bölgeye kompres yapın.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: sivilcelere doğal yöntemler

  Reklam  Sivilcelerin çıkma nedeni içsel ya da dış etkenlerden kaynaklanabilmektedir. Her iki durumda da sivilcelerin gitmesi için vitamine ihtiyacı bulunmaktadır. Bu da doğal kürlerle elde edilebilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi