Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 24. Hafta

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 24. Hafta ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 24. Hafta

  Reklam  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 24. Hafta

  Forum Alev
  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 24. Hafta


  Kilo artış hızınız haftada 350 -500 gr civarında olmalıdır. Hızla kilo alır ve vücudunuzda şişlikler oluşmaya başlarsa doktorunuza danışın.Tansiyon takibi ve idrarda albumin bakılarak gebelik zehirlenmesi (pre-eklampsi) açısından araştırma gerekebilir.Genellikle kokusuz, sarı-beyaz renkli , normal vajinal akıntı artmıştır.

  Bu haftadan itibaren bebeğin algılarının önemli bir kısmı geliştiği ve bebeğin uyaranlara refleks değil, bilinçli cevap verdiği bilimsel veriler tarafından gösterilmiştir.Yani bebek artık öğrenmeye, bilgileri hafızasında depolamaya ve düşünerek mantıklı tepkiler vermeye başlamıştır.Oldukça buruşuk olan cildini verniks olarak adlandırılan bir madde kaplanır. Bebek parmağını emebilir, öksürebilir ve hatta hıçkırabilir.Artık bebek gözlerini açabilir. Doğduğu takdirde yaşam şansı yok denecek kadar azdır.


  Boy:32 cm, Ağırlık:600 gr.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 24. Hafta

  Reklam  Bebeğin vücut ve beyin gelişimi büyük ölçüde gelişmiş olduğu bir dönemdir. Bir çok tepkileri isteyerek düşüncesine bağlı olarak gerçekleştirmeyi öğrenmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi