Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 17. Hafta

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 17. Hafta ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 17. Hafta

  Reklam  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 17. Hafta

  Forum Alev
  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 17. Hafta


  İştahınız gittikçe düzelmektedir. Düşük korkusu oldukça azalmış , doğum ise bir hayli uzaktadır. Yükünüz henüz ağır değildir,hareketleriniz çok kısıtlanmamıştır.Yavaş yavaş hareketlerini dinleyerek çocuğunuzla kabaca bir iletişim kurabilirsiniz. Gebelik büyüdükçe elini karnınıza koyarak çocuk hareketlerini eşiniz de hissedebilir.

  Eklemlerde gevşeme artarak devam etmektedir. Yataktan önce oturup sonra el ve kollarınızın yardımıyla ayağa kalkınız. Dengesiz ve ağır yükler taşımayınız. Yerden bir şey alırken belden eğilmeden diz çökerek alınız. Raflardan iki elinizle ulaşamadığınız yüksekliklerdeki eşyalara uzanmaya (özellikle tek elle) çalışmayınız.


  Bebeğin cilt altı yağ depoları bu gebelik haftasından itibaren hızla artmaya başlar. Bebek ve plasenta bu haftada yaklaşık aynı boyutlardadır. Bebeğin emme, yutma ve göz kırpma refleksleri de bu gebelik haftalarında ortaya çıkar. Bebeğin kemiklerinde kalsiyum depolama işlemi hızlanır. Parmağını emebilir.Bu haftada bebeğin minicik kalbi günde 30 lt (1.5 kova dolusu kadar) kan pompalar.

  BOY: 13 cm KİLO: 140 gr
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 17. Hafta

  Reklam  On yedinci hafta düşük tehlikesinin büyük bir kısmının atlatıldığı haftadır. Bebek hareketlenmeye başlar anne hareketlerini takip etmeye başlar. Bebek daha yeni yeni gelişmeye başladığından ağır değildir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi