Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 13. Hafta

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 13. Hafta ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 13. Hafta

  Reklam  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 13. Hafta

  Forum Alev
  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 13. Hafta


  Gebeliğin erken bulguları ve yarattığı şikayetler hemen hemen hiç kalmamıştır.Bu dönemde çok fazla yorulmamak ve mümkün olduğunca dinlenmek gerekir.Rahim büyüdükçe gerilir ve etrafını çevreleyen ve kendisini yerinde tutan zarları da gerer. Bu hafif bir kasık ağrısı şeklinde algılanabilir.Şimdiye kadar bulantı-kusma ,sabah yorgunluğu gibi nedenlerle kilo alamamışsanız artık kendinizi daha iyi hissetmeye ve kilo almaya başlayacaksınız.

  Göbek kordonu plasentadan fetusa gerekli maddeleri taşırken, fetustaki artık maddeleri de annenin dolaşım sistemine aktarır.

  Baş-popo uzunluğu 6,5 - 8 cm, ağırlığı 70 gr kadardır.Baş vücuttan büyük veya vücut kadardır.Gözler birbirine daha yakın,görünüm gittikçe daha çok insana benzemektedir.Barsaklar karin içerisindeki normal yerlerine geçer.El ve ayak parmakları tamamen oluşmuş, eklemler çalışmaktadır.Dış cinsel organlar artık görünür hale gelmiştir.

  BOY: 7.4 cm KİLO: 23 gr


 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 13. Hafta

  Reklam  On üçüncü haftadan önce mide bulantısı yorgunluk gibi şikayetler bu hafta itibari ile son bulmaya başlar. Bu hafta anne adayları kendilerini daha iyi hisseder.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi