+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden NASA, Cehennem nasıl bir yerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. потеря нет06
  Usta Üye


  NASA, Cehennem nasıl bir yerdir?

  NASA, Cehennem nasıl bir yerdir? Forum Alev
  NASA, Güneş’te meydana gelen fırtınaları gözlemlemek ve üç boyutlu filmini çıkarmak için iki uzay aracı geçtiğimiz Kasım ayında uzaya fırlatmıştı.

  NASA’nın STEREO adını verdiği ikiz uzay araçları Dünya’ya kadar ulaşan ve uydu sistemlerini bozan, astronotların sağlığını tehdit eden Güneş fırtınalarını yerinde araştıracak. İki ayrı araçtan oluşan 550 milyon dolar değerindeki STEREO gözlem sistemi, gelecek 2 yıl boyunca manyetik Güneş fırtınalarının oluşum sürecini inceleyecek.

  İşte bu uzay araçlarından ilk fotoğraflar dünyaya ulaştı. Özel filtreleme sistemiyle çekilen fotoğraflar insanan aklını başından alacak türden.

  Güneş'in dış görünüşü bile görenleri hem şaşkına hem dehşete düşürüyor.

  "Burası böyle ise Cehennem nasıl bir yerdir?" sorusunu akla getiren görüntülerde Güneş'in tam bir ateş topu gibi olduğu görülüyor.

  Filtreli çekilen görüntülerde Güneş'teki patlamalar alenen gözüküyor.

  İşte o müthiş görüntüler

  *Cehennem'dekiler için en büyük azap, Allahu Teala'nın kendilerine gazap etmesi ve onlara bir daha rahmet nazarı ile bakmamasıdır. Bütün dehşetiyle diğer azap çeşitleri bunun yanında az kalır.

  *Cehennem'de yanıp kül olmak; tükenip kaybolmak ve böylece azaptan kurtulmak yoktur. Ateşte yanan ve eriyen vücut yeniden yaratılır, ilk haline getirilir ve azap taze vücut üzerinde devam eder. Bu hep böylece sürer.(Nisa, 56.)

  *Cehemmede görevli azap melekleri vardır. Reisleri Mâlik'tir. Azap melekleri Cehennem'in ateşinden etkilenmezler; ateş onlara bir zarar vermez. Bu melekler Cehennem'dekilere merhamet etmezler, hallerine acımazlar. Allah tarafından kendilerine ne görev verildi ise onu tam olarak yerine getirirler.

  Bu bölümü, Zümer sûresinin ahiretteki en son durumu anlatan ayetleri ile kapatıyoruz: Rahman ve Rahim olan Rabbimiz bu ayetlerde buyuruyor ki:

  "Mahşerin kurulduğu yer, Rabbinin nuru ile aydınlatılır, herkesin amelinin yazıldığı kitap ortaya konur, peygamber ve şahitler getirilir ve aralarında hakkaniyetle hüküm verilir; onlardan hiç kimseye zulmedilmez."

  "Herkes ne amel yapmışsa karşılığı tastamam verilir. Allah onların yaptıklarını en iyi bilendir."

  "Allah'ı ve ayetlerini inkar edenler bölük halinde Cehennem'e sürülür. Oraya geldikleri zaman kapıları açılır. Cehennem bekçileri onlara: "Size içinizden Rabbinizin ayetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı hatırlatan peygamberler gelmedi mi?" derler. Onlar: "Evet, geldi" derler. Fakat ne çare ki, azap hükmü kafirlerin üzerine hak olmuştur."

  Onlara: "İçinde ebediyyen kalacağınız Cehennem'in kapılarından girin; kibirlenip hakkı inkar edenlerin yeri ne kötü!" denilir.(Zümer, 69-75.)

  "Rabblerinden korkan ve emrine isyandan kaçınan mü'minler ise, bölük bölük Cennet'e sevkedilirler. Oraya varıp da kapıları açıldığında Cennet'in bekçileri: "Selam size! Tertemiz geldiniz. Artık ebedi kalmak üzere girin buraya" derler."

  "Onlar da: "Bize verdiği sözü yerine getiren ve bizi dilediğimiz yerinde oturacağımız bu Cennet yurduna varis kılan Allah'a hamdolsun. İyi amelde bulunanların mükafatı ne güzelmiş." derler."

  "O esnada melekleri de görürsün ki, Rablerine hamd ile teşbih ederek Arş'ın etrafını kuşatmışlardır. Artık kulların aralarında adaletle hükmolunmuştur. En son olarak: Alemlerin Rabbi olan Allah'a homdolsun denilir."

  Hamdolsun alemlerin Rabbi olan Yüce Allah'a.


  alıntı


 2. g.e.s
  Üye

  emeğine sağlık kardeşim süper olmuş emeğine sağlık +rep verecem ama nasıl veriyoz bilmiyorum

 3. ><CoTaNaK><
  Üye
  bilgilendirdiğin i&#231;in Allah razı olsun kardes allah herkesi cehennem azabından korusun

 4. Y-MaC
  Üye
  Alıntı g.e.s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  emeğine sağlık kardeşim süper olmuş emeğine sağlık +rep verecem ama nasıl veriyoz bilmiyorum
  vermek istediin kişinin imzasının solunun hafif altında bazı simgeler var onlardan terazi gibi olanına tıkla ve ardından değerlendir de yada teşekkür butonunu kullan 5. cayuga
  Yeni Üye
  emeğine sağlık arkdaşım ger&#231;ekten g&#252;zel araştırma başarıların devamını diliyorum 6. x_fast
  Üye
  ALLAH razı olsun kardeşim eline sağlık g&#252;zel sunum olmuş ,hakikatten sonumuzu d&#252;ş&#252;nmez olduk artık sadece d&#252;nya hayatına daldık, ALLAH sonumuzu hayır etsin (ALLAHIM bizlere ilim ver fen ver birde ilim ile amel etmeyi nasip eyle AMİN) 7. anilanil1
  Emekli
  saolasın paylaşımın i&#231;in kardeş.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi