Bu çocuğun el ve ayakları eriyor!

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Bu çocuğun el ve ayakları eriyor! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  WİLD_BOSS
  Usta Üye
  Reklam

  Bu çocuğun el ve ayakları eriyor!

  Reklam  Bu çocuğun el ve ayakları eriyor!

  Forum Alev
  vucudu eriyor.jpg
  Rojin'in el ve ayakları eriyor!

  Dünyada çaresi bulunmayan hastalık Rojin'i buldu. Bütün organları eriyor. Annesine "parmaklarını bana ver" diye yalvarıyor.  Diyarbakır’da doğuştan ‘Epidermolizis Bülloza’ hastası 5 yaşındaki Rojin Karateke'nin dramı ailesini kahrediyor. El ve ayak parmakları her gün biraz daha eriyen ve bir çok iç organını da kaplayan hastalık karşısında çaresiz kaldıklarını belirten anne Aynur Karateke “Doğumdan 20 dakika sonra kızımın derisi soyuldu. Her seferinde bana ‘anne elerini kes benimkine yapıştır’ demesi beni ölümden beter ediyor” dedi.
  ELBİSELERİ VÜCUDUNA YAPIŞIYOR
  Merkez Kayapınar İlçesi’nde yaşayan belediye işçisi 32 yaşındaki Mehmet Karateke ile 25 yaşındaki Aynur Karateke’nin 2 çocuğundan kızları Rojin'in doğuştan itibaren derisisoyulmaya başladı. 5 yıldan beri her gün gözlerinin önünde bir tarafı eriyen kızına çare bulamamanın üzüntüsünü yaşayan anne Aynur Karateke ne yapacağını şaşırdı. Küçük kızın tüm vücudunu saran yaralar ağırlaşınca Rojin’in el ve ayakları da eridi. Elbiseleri vücuduna yapışan Rojin’in annesi Karateke “Elbiseleri makasla kesip çıkarmak zorunda kalıyorum. Elbiselerinin bazı parçaları vücuduna yapışık kalıyor. Her seferinde ‘anne nolur canımı acıtma ben sana ne yaptım canımı acıtıyorsun’ demesi yüreğimi dağlıyor” diye konuştu.
  ‘PARMAKLARINI İSTİYOR’

  Kızını imkansızlık nedeniyle Diyarbakır dışındaki hastanelere götürememekten yakınan anne Karateke gözyaşları arasında şunları söyledi: “"Her elbisesini değiştirdiğimde kızım ona acı çektirdiğimi düşünüyor. Okula gitmek istiyor benden el ve ayak parmaklarını istiyor. Tüm bu isteklerine karşılık veremiyorum. Diğer çocukları görünce oynamak istiyor yapamadığı için de ağlıyor. Yemek yiyemiyor ağzı yara içinde ve sadece mama ile besliyoruz. O acılar içinde kıvrandıkça benim de yüreğim kan ağlıyor. Kızımı mutlu eden tek şey ise çok sevdiği İbrahim Tatlıses’ten Rojin şarkısını dinlemek.”

  HASTALIĞIN TEDAVİSİ YOK

  Dünyanın bir çok ülkesinde rastlanılan ve bir çok bilim adamı tarafından araştırılan kalıtsal bir hastalık olan ‘Epidermolizis bülloza’ hastalığının günümüzde henüz bir çaresi olmadığı belirtildi. Uzmanlar hastalık sürecinde sadece hastanın travma bölgelerinde enfeksiyon tedavisi yapılması gerektiğini belirtti.

 2. 2
  barisbaris
  Üye

  Cevap: Bu çocuğun el ve ayakları eriyor!

  Reklam  paylaşımların çok garip bütün konularda şaşırıp kalıyorum bir yandan da şükrediyorum Allah'a normal bir insan olduğum için. 3. 3
  mustafa3325
  Usta Üye
  öncelikle Allah'a hamd olsun ki bizim böyle bir hastalığımız yok ve kimseninde olmasın.
  tedavisi yok ve vücudu gıdım gıdım eridğine göre bu sıcaktan kaynaklanan bir şey olmalı.kızı erimeye başlayınca soğuk suya soksunlar diyeceğim biraz garip olur ama en azından biraz acısını dindirip erimeyi durdurma ihtimalleri olur.
  Allah kızın yardımcısı olsun...+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi