Ölüler sergileniyor

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Ölüler sergileniyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Liothé__*
  Bayan Üye
  Reklam

  Ölüler sergileniyor

  Reklam  Ölüler sergileniyor

  Forum Alev

  Ölüler sergileniyor

  Ölüler de sergileniyor! Dünya genelinde özellikle dinsel açıdan önemli olan birkaç mekanda ölüler sergileniyor. Bu müzeleri midesi kaldırabilecek ve giriş ücretini ödeyebilecek her ziyaretçi ziyaret edebiliyor.

  Ölüyü mumyalama tekniği sayesinde bu müzelerde yüzlerce farklı mumyalanmış ceset görebilirsiniz. Rahiplerin kemik ve kafataslarını kullanarak gerçekleştirdiği yaratıcı düzenlemeler de ziyaretçilere farklı birtakım seçenekler sunabiliyor. Müze olarak kullanılan bu kiliselerde mucizevi bir şekilde vücudu korunan azizlerin cesetleri de bulunuyor.

  İşte dünyadaki 5 ünlü ölü sergisi:

  ‘Capuchin’ (Fransiskan) Yeraltı mezarlığı - Palermo, Sicilya

  350 yıl önce Palermo’daki Fransiskan rahipler, yeraltı mezarında buldukları vücutların inanılmaz bir şekilde korunduğunu fark ettiler. Haber yayılınca herkes buraya gömülmek istediğini söyledi. Bugün ziyaretçiler 8 binden fazla, farklı derecede korunmuş mumyayı görebilir.

  Mumya Müzesi - Guanajuato, Meksika

  Sicilya’dakinin tersine buradaki ölmüş yerliler kendi istekleriyle bu müzede değil. Meraklı ziyaretçilerin ilgisini çeken sergide olan bu cesetlerin müzede olmalarının nedeni ölülerin ailelerinin zamanında ekonomik koşulları elvermediği için cenaze masraflarını karşılayamamamış olmaları. Müzedeki cesetlerin neden mumyalandıkları bilinmiyor. Bilim adamları bunun nedenini hala açıklayamıyor

  Sedlec Mezarlığı - Kutna Hora, Çek Cumhuriyeti

  Halk arasında bilinen ismiyle ‘Kemik Kilisesi’nde artistik bir şekilde düzenlenerek dekorasyon malzemesi ve mobilya haline getirilen, yaklaşık olarak 40 bin insan iskeleti var.

  Kemik Şapeli - Evora, Portekiz

  16’ncı yüzyıl Şapeli, yerel mezarlıklardan 5 bin kişinin iskelet ve kafatasları ile süslenmiştir. Nedeni bilinmeyen bir şekilde iki tane ceset de tavandan aşağıya sarkıtılmış. Burası, birkaç rahip tarafından hayatın geçisini insanlara gösterebilmek amacıyla açılmıştır. Girişteki yazıda şunu okuyabilirsiniz: ‘Buradaki kemiklerimiz sizinkileri bekliyor.’
 2. 2
  ÆSiя
  Özel Üye

  --->: Ölüler sergileniyor

  Reklam  Adamları bare mezarlarında rahat bırakın bee+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi