Uzaydan Gelen Yeni Bir Ses

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Uzaydan Gelen Yeni Bir Ses ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Uzaydan Gelen Yeni Bir Ses

  Reklam  Uzaydan Gelen Yeni Bir Ses

  Forum Alev
  Evrenin derinliklerinden gelen kükreme sesi bilim adamlarını şaşkın açevirdi.

  Şimdiye kadar evrenden kaydedilen tüm seslerden 6 kat daha kuvvetli olduğu açıklandı. Kaynağının ne olabileceği konusunda tüm olasılıklar gözden geçirildi ama hiç birine uymadı. Bilim adamları, evrenin derinliklerinden gelen bu ses karşısında şaşkınlıklarını gizlemedi.

  ABD'de düzenlenen 213. Amerikan Astronomi Birliği'nin konferansında bu ses enine boyuna tartışıldı. Evrendeki her türlü nesnelerin radyo dalgaları yaydıkları belirtilirken, bu sesin de radyo dalgaları incelendi ve yıldızlar, kuasarlar hatta galaksilardan gelen hiçbir radyo dalgasına benzemediği kararına varıldı.

  "YENİ VE İLGİNÇ BİR ŞEY VAR"

  Bu sesi ilk keşfeden NASA'nın Godard Uzay Uçuş Merkezi'nden Alan Kogut, konferansta yaptığı konuşmada "Evrende yeni ve ilginç bir şey var" dedi.

  Temmuz 2006'da, atmosferin en üst katmanına (36 bin 500 metre yüksekliğe), yeni nesil yıldızlardan gelen ısı dalgalarını ölçmek amacıyla gönderdikleri ARCADE (Absolute Radiometer for Cosmology, Astrophysics, and Diffuse Emission) adlı uzay aracının bir süre önce, tesadüfen bu sesi kaydettiğini açıklayan Alan Kogut ve ekibi "Evren bize gerçekten yeni bir denklem gönderdi. Çözmeye çalışıyoruz" dedi.

  "GERÇEKTEN NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ"

  Olayı ayrıca incelemeye alan NASA'nın Kaliforniya'daki Psadena Jet Propulsion Laboratuvarları'ndan uzman Michael Seiffert da "Şu anda gerçekten ne olduğunu bilmiyoruz. Şimdiye kadar rastladığımız hiçbir sese benzemiyor. Kaynağı olabilecek tüm olasılıklar devre dışı kaldı. Ama bilim işte bu yüzden çok heyecan verici" dedi.

  KAYNAK : HÜRRİYET.
 2. 2
  Bellevillemm
  Yeni Üye

  --->: Uzaydan Gelen Yeni Bir Ses

  Reklam  çok ilginçmiş uzayda kim bilir daha neler var+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi