Tarihte yapılmış fakat bugünkü teknolojiyle yapılamayanlar

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Tarihte yapılmış fakat bugünkü teknolojiyle yapılamayanlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  smoketwojoints
  Yeni Üye
  Reklam

  Tarihte yapılmış fakat bugünkü teknolojiyle yapılamayanlar

  Reklam  Tarihte yapılmış fakat bugünkü teknolojiyle yapılamayanlar

  Forum Alev
  Bu konuyu ankatırken kronolojik sıra yapmıyacağım ve önce türklerden başlayacağım:

  *Sibiryanın adını almasını sağlayan sibir türklerinin buz soğutma sistemiyle yaptıkları devasal karadan karaya 600 km menzildekini yok edebilen toplar.(bugünkü teknoloji en fazla 300 km yi vuran toros füzesidir.Türkiyede imal edilir.)
  *Barboros Hayrettin paşa'nın deniz akıntısını mukemmel derecede hesaplayarak sadece kürek ve akıntıyla istanbul'dan o zamanki sürgün yeri olan kıbrısa bir saatte gitmesi.
  *Hayme sultan'ın Çadırının kurulduğu yerin deprem tespiti için en ideal nokta olması ve olusan depremlerin richterden önce turkler tarafından derecelendirildiği büyüklük olarak kaydedildiği.
  *Belki size biraz uçuk gelicek ama Mimar Sinan'ın venedik modelini Leonardo Da Vinci'den daha önce çizdiği fakat osmanlının orayı henüz fethedemediği için gerçekleştiremediği.
  *Mimar Sinan'ın sekiz kubbe planının bugün hala amerikada açıklanamadığı ve bir ağırlık kemeri kaldırıldığında yerine 32 tonluk bir beton yapılmasının zorunlu olduğu.
  *vebadan tek etkilenmeyen toplum olan osmanlının veba ilacı ile birlikte aids hastalığını tesbit edip erken tedavi yontemiyle tarihte kayıtlı kurtardığı hastaların olduğunu.
  *Osmanlının eflak'da 3 sene sonra sınır boyunu korumak için hareket edecek olan taburun yemekten sonra yiyeceği üzümün getirtileceği yerin hesaplanması ve bunun servisi için önlem alan organizatörlerin olduğunu.
  Sırada Dünyadan tarihi buluşlar:
  *Mısırda bulunan Piramitlerden hepsinin matematiksel hesaplarla sadece %37 sinin yapılabildiğini.Bunun pratiğe döküldüğünde %16 olacağını.
  *pi sayısı'nın hesaplanısının henüz acıklanamadığını fakat önemli bir değer olarak kabul edildiğini.
  *Roma ordusunun galleri birgun gibi kısa bir sürede havadan besleyerek galler ordusunu kendine hayran bıraktığına
  *Çin seddinde kullanılan her taşın dönemde Türklerin öldürdüğü bir çinliyi sembolize ettiğini ve bu rakamlarda bu gün dayanıklı bir duvar örülemediğini
  *İnka'ların mabetlerinin tek bir sütunundan yapılan hesaplamaayla 300,000 tonluk bir mabedlerinin olduğunu bu gün bunu yapılamayacağını
  *Hayyamın yaptığı matematiksel hesaplarla einstein hesaplarının birebir örtüştüğünü ve ikisininde açıklanamadığını.
  *Saksonların Atlarının aralıksız 1 hafta kosabildikleri bu doping formülünün henüz bulunamadığını
  *Timur'un ordusunun ortadoğuya yayılış planının hala acıklanamadığı ve bu coğrafyanın ele geçirilişinin sırrını koruduğunu.
  *Kuran Tevrat hesaplarının ortaya cıkardığı tarihlerle ve formullerle bugünkü bilgi çağının çok ilerisinde olan buluuşların gösterildiği.
  *Bugüne kadar bilinen ilk biyolojik kitle imha silahının elle taşınabilen ve mısırda m.ö 4000 yıl önce kullanılan bir silah olduğunu ve bunun hiyorograflarda anlatıldığını
  *Yunanlı filozofların ilk uzay mekiğini tasarladıklarını ve bunu mısıra sattıklarını mısırında inka kabilesine düğün hediyesi olarak gönderdiğini ve inkaların yaşadıkları coğrafyada tek bir biyoljik kalıntı(iskelet,hayvan iskeleti v.b) bırakmadan dünya uygarlık tarihinden kaybolduğunu.


  VE BÜTÜN BUNLARIN NASA'NIN 2012 YE KADAR ÇÖZMEYİ HEDEFLEDİĞİNİ ŞU ANDA ÜSTÜNDE ÇALIŞILAN KONULARIN SADECE BU OLDUĞUNU.Kaynak nasanın veri ve inceleme tabanı arkadaşlar biraz ingilizce ve bilgisayar kullanarak girebilirsiniz üye olmanıza gerek yok. kullanıcı adı: jookep parola:turkadaleti 2. 2
  ESAT
  Üye
  Reklam  en çok mısır pramitleri dikkatimi çekmiştir. sagol 3. 3
  Apollo
  Emekli
  pi sayısı'nın hesaplanısının henüz acıklanamadığını fakat önemli bir değer olarak kabul edildiğini.
  bu cok komik henuz acıklanmadıysa derste niye goruyoruz :D 4. 4
  ahfa
  Özel Üye
  way bea şu kıbrısa 1 saatte gidiyormuşya nasıl yapıyo acaba ben bunu bulamazsam meraktan ölürüm yawwsss gemiye jetmi takıyo ne veya turbo nitro felan mı acaba

 5. 5
  smoketwojoints
  Yeni Üye
  Komik ama Gerçek Maalesef pi sayısı mısırlılar tarafından bulunduğu soylenir.Güneş ile dünya arasındaki mesafe ay ile dünya arasındaki mesafeye bolündüğünde cıkıyor pi sayısı piramitlerdede taban bu sayının katı olarak hesaplanmıs.Sadece önemli bir sayı olduğu kabul ediliyor ancak hiç bir matematikçi açıklayamıyor hangi hesaplamayla çıktığını...

 6. 6
  smoketwojoints
  Yeni Üye
  Rivayet edilen şu o zaman ki su altı haritasını daha önceden çıkarmış kıbrısta olası bir isyana karşı tedbir almak amacıyla belirli günlerde akarsu yataklarını değiştirerek akıntıyı istediği hizaya getirmiştir ege denizinde.

 7. 7
  m-jordan
  Emekli
  emegıne saglık gercekten cok guzel

 8. 8
  smoketwojoints
  Yeni Üye
  Ben teşekkür ederim sizlerin ilgisi beni bu siteye ısındırdı daha iyi hazırlanıp gece super bir konu hazırlayacağım

 9. 9
  index42
  Üye
  bunları bilmiyordum gerçekten ve gerçekten güzel bilgiler paylaşım için teşekkürler

 10. 10
  efendimiz
  Üye
  yaa benim içimde ne olduğunu anlamadığım çok gizemli bir döngü var mısıra karşı..

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi