Öğrencilerin Yaptığı Eşek Şakası 50 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Öğrencilerin Yaptığı Eşek Şakası 50 Yıl Sonra Ortaya Çıktı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Öğrencilerin Yaptığı Eşek Şakası 50 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

  Reklam  Öğrencilerin Yaptığı Eşek Şakası 50 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

  Forum Alev  Bu muhtemelen öğrencilerin bu güne kadar yaptığı en yaratıcı şaka.

  1958 Haziran ayında Cambridge Üniversitesi'nde bir araba binanın çatısına yerleştirilmiş.Araba sanki oraya uçarak çıkmış gibi görünüyor. Bu komik olay dünyada ve poliste''İtfaiye erleri ve sivil savunma birlikleri bir haftadır çatıda duran aracı çatı çökmeden ve parçalanmadan bir vinç ile indirmeye çalışıyor.'tarzında yazıların ortaya çıkmasına yol açtı.

  Bu numarayı gerçekleştiren belirlenemeyen mühendislik öğrencinler grubunun kimlikleri ve bu olayı nasıl gerçekleştirdikleri hiç bir zaman tespit edilemedi,bu olayın gizemi onlardan sonra gelen üniversite öğrencilerini ve diğer ülkelerden gelen turistleri Cambridge Üniversitesi'ne çekmeye çalışan rehberler için harika bir yem oldu.

  Şimdi olayın üzerinden 50 geçtikten sonra grup yeniden bir araya gelerek bu şaşırtıcı planlarını ve 70ft yüksekliğindeki Senato Binasının çatısına Austin Seven marka arabayı nasıl çıkarttıklarını açıkladı.

  Haziran ayında yapılan yıl dönümü ziyafetinde,grubun lideri Peter Davey Senato Binası'nın içinde kalan Gonville ve Caius Fakültesi öğrencilerinin göz yummasıyla planını hazırlamış.

  Peter Davey ve 11 yandaşı çok ilginç ve görülmemiş bir araba şakası yaptıkları için çığlıklar atamak istemişler.

  Grup May Bumps haftasını tercih etmiş çünkü oradan yarışı kutlayan sarhoş kürekçiler geçecekmiş.

  Grup ahı gitmiş vahı kalmış bir Austin Seven marka araba bulmuş ve arabayı yukarı çıkartabilmek için senato binasının yanında boş alana park etmişler ama tesadüfen arabanın üzerinde May Ball reklamlarına ait yapışkanlar bulunuyordu buda arabanın neden orda olduğunu açıklıyormuş.

  Şuan 72 yaşında olan Bay Davey büyük şaka operasyonu için araba hazırdı ve arbayı yukarı çekmek için kullanılacak olan iskele ve çelik halatlarda hazırlanmıştı dedi.

  Köprü ekibi adı çıkan Senate House Leap 'e çatı ile arası 8 ft olan pencere kısmına tahta döşemiş ve arabayı yukarı çekmekte kullanılacak halatları,kancaları ve çekme aletlerini hazırlamış..
  Yer grubu ekipmanları taşırken bir polis tarafından sorgulanmış ama bu esnada polis yanlarından geçen kurallara uymayan sürücüleri görünce grubu bırakıp sürücülerin peşine düşmüş.

  Üç alkollü kürekçi arabayı 12 metre yukarı kaldırırken yer ekibinde eteklerini birak yukarıya sıyırarak yoldan geçenlerin dikkatini dağıtmaya çalışan iki kız varmış,Bu planın günümüzden çok 1958 yıllarında işler olduğu su götürmez bir gerçek.Kürekçilerse bunu zincirlenmiş bir balonla yaptıklarını söyleyip iddiaları yalanlamışlar.

  Grup arabayı senato binasının en üst noktasına getirdiğinde korkuluklardan dolayı plan ter gitmeye başlamış.Aracı aynı hizada çekmeyen grup aracın takılı kaldığı Caius tarafına gitmiş.Araba 5ft yükseklikteyken binaya çarpış ve grup üyeleri yakalanmaktan korkuya kapılmış,bu esnada halat ekibi kurdukları iskeleden kaçmadan önce ekipmanlarını toplayarak ve bütün güçleriyle halatlara asılarak arabayı binanın en üstüne çıkartmış.

  Ertesi gün arabanın olduğu yerde toplanan kalabalık yetkililerin vinçle arabayı dengeleyerek aşağıya indirme çalışmalarını seyretmiş.

  Dean of Caius,rahmetli Rev Hugh Monteifore halkı koruduğu esnada bu işten sorumlu kişilerin kim olduğu ve merdivenine kutlama için bırakılmış bir şişe şampanyanın kim tarafından bırakıldığını bulmaya çalışıyormuş.Şaşılmayacak şekilde olayın sorumlularının bu grup olduğunu anlamı,Grup üyeleri bek çok eğlenceli işte çalışarak kariyerlerini en iyi şekilde tamamlamış.Caius memurları hainler yardım sever ve cömert olarak geri döndü demiş.

  Carnwall'ın Mousehole şehrinde yaşan Bay Davey otomatik ve robotik şirketlerde çalıştıktan sonra onursal doktora ile ödüllendirilmiş bu esnada Cyril Pritchett Ordu'da yarbay rütbesine terfi etti.

  Grubun 2 üyesi yurtdışında olduğu için yıldönümü ziyafetine katılamadı.
  Grubun vefat eden üyesi David Fowler eşi tarafından temsil edildi.
  Bir araya toplanan şakacı grup tek üzüntülerinin arabanın orda sonsuza dek kalmamasının olduğunu açıkladı.

 2. 2
  tontiş
  Usta Üye

  --->: Öğrencilerin Yaptığı Eşek Şakası 50 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

  Reklam  ne ilginç insanlar var yarabbi. emeğine sağlık canım 3. 3
  DR.MATRİX
  Özel Üye
  Bir araya toplanan şakacı grup tek üzüntülerinin arabanın orda sonsuza dek kalmamasının olduğunu açıkladı.
  ilginçç...


  Herşeyi düşünmüşler mili miline... Birde üzülmüşler :)

  Ama güzel plan yapmamışlar..Deil yoldakilerin dikkatini dağıtmak için kızları bile alet etmişer ;) 4. 4
  spart
  Üye
  ewt herşeyi düşünmüşler ama çatı çökmek üzere artık

 5. 5
  Kolera-rap
  Usta Üye
  allah allah yhaaaa bu ne böle iyi halşt yemiler

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi